Analityk z DM BOŚ Konrad Ryczko wskazał, że początkowy optymizm związany z wynikami II tury wyborów prezydenckich we Francji szybko ustąpił spodziewanej realizacji zysków z tego scenariusza. Wyjaśnił, że przy lekkiej korekcie na wycenie EUR/USD bardziej ryzykowne waluty musiały zmierzyć się z niekorzystnym układem na szerokim rynku, stąd spadki na złotym.

Podkreślił, że złoty w dalszym ciągu jednak pozostaje stosunkowo mocny, należy mieć jednak świadomość, iż ewentualne przesuniecie uwagi inwestorów na temat czerwcowej podwyżki stóp przez FED może umocnić USD, a to z kolei może stanowić czynnik podbijający prawdopodobieństwo scenariusza korekty na PLN.

Rafał Sadoch z DM mBank wskazał, że siła polskiej waluty jest związana z dobrą koniunkturą gospodarczą zarówno w kraju, jak i na świecie i nie można wykluczyć, że te elementy umocnią jeszcze kurs złotego.

Przypomniał, że pod koniec tygodnia pojawią się kwietniowe dane o inflacji CPI oraz decyzja Moody's ws. wiarygodności kredytowej. - Zarówno w jednym jak i drugim przypadku wpływ na krajową walutę powinien być marginalny - ocenił.