Gowin zachęcał przedsiębiorców do współpracy z politykami bez względu na przynależność partyjną.

Na spotkaniu z przedsiębiorcami podczas weekendowej konferencji "Strategia dla Polski" wicepremier Gowin podkreślił, że trzeba stawiać na patriotyzm gospodarczy i wspierać własne firmy.

Dziękując organizatorom konferencji i obecnym przedsiębiorcom za budowanie polskiego sukcesu gospodarczego zauważył, że zaczął się rok wyborczy. "W roku wyborczym przedsiębiorcy muszą trzymać się uważniej za portfel gdy zbliżają się do nich politycy i to politycy wszelkich partii" - powiedział minister. "Musicie ten rok jakoś przetrwać w nadziei na to, że w przyszłym roku będą już tylko wybory prezydenckie, a potem parę lat bez wyborów" - dodał.

Powiedział, że "w każdej partii widzę ludzi, którzy rozumieją mechanizmy gospodarcze i w każdej partii, nawet w mojej, widzę takich, którzy tych mechanizmów nie rozumieją. Jest niezwykle ważne, żebyście z nami - politykami bez względu na partie, współpracowali, żebyście na nas wpływali. To żadna retoryka przedwyborcza" - dodał.

Gowin podkreślił, że ogromna większość prawa tworzona jest w Brukseli i często są to przepisy tendencyjne, stronnicze. Zwrócił się do przedsiębiorców, że "jeżeli chcecie mieć dobre warunki do uczciwej konkurencji w tym zakresie, jaki tworzy Unia Europejska, musimy tam mieć silną reprezentację ludzi rozumiejących gospodarkę (...) i warto żebyście patrzyli na to ponad podziałami partyjnymi" - powiedział.

W trwającej do niedzieli w Muszynie konferencji "Strategia gospodarcza Polski" biorą udział przedsiębiorcy, ludzie nauki i polityki. Organizatorem konferencji jest Fundacja "Pomyśl o przyszłości", której założycielem jest Ryszard Florek - właściciell firmy Fakro.

Fundacja od ponad 8 lat zajmuje się budowaniem kapitału społecznego w Polsce oraz zachęca Polaków do angażowania się w rozwój gospodarczy własnego kraju. "Rozwój polskich rodzimych firm jest niezbędny do budowania dobrobytu i podnoszenia poziomu naszej zamożności" - czytamy na stronie Fundacji.