Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Grupa CANPACK umacnia pozycję na międzynarodowym rynku

  • Autor: portalspożywczy.pl
  • Data: 30-10-2018, 15:23
Grupa CANPACK, globalny producent aluminiowych puszek napojowych, opakowań dla przemysłu spożywczego i chemicznego, a także butelek i zamknięć koronowych, umacnia swoją międzynarodową pozycję. W ciągu tygodnia Grupa zainaugurowała greenfieldową fabrykę aluminiowych puszek napojowych w Nuh, w Indiach (26 października) oraz drugą linię produkcyjną w Bukareszcie (30 października).
Grupa CANPACK umacnia pozycję na międzynarodowym rynku
Herman Nicolaas Nusmeier, Prezes Zarządu CANPACK

W ostatnich latach Grupa CANPACK konsekwentnie umacnia swoją pozycję na międzynarodowym rynku opakowań. Rosnący popyt na w pełni recyklowalne opakowania aluminiowe, a także prognozy wskazujące na znaczący potencjał wzrostu rynków w Indiach i Rumunii, wpłynęły na decyzję o rozszerzeniu działalności w tych krajach. Jest to również odpowiedź na potrzeby naszych globalnych klientów. Obie inwestycje nie tylko zwiększyły zdolności produkcyjne Grupy, ale także wzmocniły naszą pozycję na rynku opakowań napojowych w Europie i Azji. Decyzje o inwestycjach podjęliśmy mając na uwadze zrównoważony rozwój naszej firmy w perspektywie długoterminowej – powiedział Herman Nicolaas Nusmeier, prezes zarządu CANPACK.

Grupa CANPACK zainwestowała blisko 120 mln euro w oba nowe przedsięwzięcia, które znacząco zwiększają jej zdolności produkcyjne oraz oferują szeroki asortyment przyjaznych, w pełni recyklowalnych i bezpiecznych opakowań wysokiej jakości. Ponadto nowe inwestycje mają istotny wpływ na wzrost zatrudnienia – w obu lokalizacjach utworzonych zostało ponad 240 miejsc pracy.

 W ostatnich latach rosnące zaufanie klientów oraz zapotrzebowanie na produkty firmy zwiększyły plany inwestycyjne Grupy CANPACK, co zaowocowało kolejnymi projektami. W ciągu ostatnich trzech lat firma uruchamiała po dwie fabryki rocznie i dziś prowadzi operacje w 18 krajach, sprzedając swoje wyroby łącznie do ponad 100 krajów na całym świecie.

CANPACK podkreśla swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój, koncentrując się na rozwiązaniach mających na celu zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne oraz społeczności lokalne wszędzie tam, gdzie prowadzi swoją działalność. Zarówno fabryka CANPACK w Bukareszcie, jak i nowy zakład produkcyjny CANPACK w Indiach są zaangażowane w działania z zakresu zrównoważonego rozwoju, ze szczególnym uwzględnieniem recyklingu oraz oszczędności wody, energii i surowców.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Partner serwisu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!