Partnerzy portalu
 • partner portalu
 • partner portalu
 • partner portalu
 • partner portalu

Grupa DSV podsumowała miniony rok

 • Autor: portalspożywczy.pl
 • Data: 12-02-2016, 13:19
Grupa DSV opublikowała wyniki finansowe za 2015 r. Zarówno akwizycje, jak i wzrost organiczny pozwoliły operatorowi odnotować dynamiczny rozwój we wszystkich obszarach działalności Grupy i zamknąć rok z ponad 3 mld DKK zysku operacyjnego.

Miniony rok był bardzo udany dla DSV. Zwiększyliśmy nasz udział w rynku we wszystkich obszarach działalności Grupy odnotowując jednocześnie satysfakcjonujący wzrost. Do naszych doskonałych wyników przyczyniła się w największej mierze dywizja Air & Sea, jednak również Road i Solutions zakończyły rok z dobrymi wynikami. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, rok 2015 był czasem wzrostu poprzez akwizycje. W styczniu 2016 r. uzyskaliśmy finalną zgodę na przejęcie UTi Worldwide Inc. Przed nami teraz ogromny projekt polegający na integracji naszych dwóch organizacji oraz podniesieniu przychodów UTi do poziomu Grupy DSV – mówi Jens Bjørn Andersen, CEO.

W czwartym kwartale przychody netto DSV sięgnęły 12 606 mln DKK, a zysk brutto wzrósł o 8,2%do poziomu 2,830 DKK. Dywizja Air & Sea odnotowała nieznaczny spadek przychodów netto, będący rezultatem niższych średnich stawek we frachcie, przychody Solutions były porównywalne z minionym rokiem, a dywizja Road odnotowała organiczny wzrost przychodu netto w wysokości 3,9%. Wzrosty w zakresie wolumenów w czwartym kwartale wyniosły 6% we frachcie lotniczym, 1% w morskim, 6% w transporcie drogowym i 7% w logistyce kontraktowej. W skali rocznej Grupa DSV zamyka 2015 r. z 50 869 mln DKK przychodu netto i wzrostem o 4,7% oraz zyskiem brutto wyższym o 8,8% w wysokości 11 201 mln DKK.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • kawetor 2016-02-20 00:39:43

  Nic dziwnego, ze im sie tak dobrze wiedzie, nawet jak czytałem na ich forum pracowników gowork.pl/opinie_czytaj,1001066 to potrafią docenić każdego, a to przepis na sukces.

  Odpowiedz

więcej informacji:

Powiązane tematy:

Partner serwisu
 • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!