Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Grupa ID Logistics wdraża certyfikaty jakości

  • Autor: portalspożywczy.pl
  • Data: 18-07-2019, 15:02
ID Logistics, jeden z europejskich liderów dedykowanej logistyki kontraktowej, przykłada dużą wagę do wdrażania certyfikatów wspierających procesy zarządzania operacyjnego w magazynach i poświadczających wysoką jakość świadczonych usług. W Portugalii operator, wzmacniając swoją ofertę dla firm farmaceutycznych, odnowił właśnie kluczowy dla tej branży certyfikat jakości GDP. Natomiast w magazynach w Polsce wdrażana jest kolejna wersja wewnętrznego certyfikatu jakości ID Logistics - CID oraz IFS Logistics.
Grupa ID Logistics wdraża certyfikaty jakości
Agata Głąbińska, ID Logistics Polska

W Portugalii ID Logistics ma znaczący, ponad 30 proc. udział, w rynku usług logistycznych dedykowanych branży farmaceutycznej. Obecnie dla firm z tego sektora operator zarządza magazynem o powierzchni 20 tys. mkw. w Azambuji koło Lizbony, zatrudniającym ponad 200 specjalistów. To jeden z najnowocześniejszych, zmechanizowanych i zautomatyzowanych obiektów tego typu w Portugalii. Magazyn działa w oparciu o dwa międzynarodowe systemy certyfikacji jakości – GDP (Good Distribution Practices) i GMP (Good Manufacturing Practices).

ID Logistics Portugalia zarządza także kompleksową siecią dystrybucji dla firm farmaceutycznych, która obejmuje ponad 6 tys. punktów dostaw, w tym hurtownie, szpitale, apteki i inne centra.

Hugo Oliveira, dyrektor Business Unit ID Logistics Portugalia, potwierdza: „Przedłużenie ważności farmaceutycznych certyfikatów jakości ma kluczowe znaczenie dla ID Logistics. Oznacza znacznie więcej niż tylko spełnienie określonych wymogów prawnych. Wzmacnia naszą pozycję lidera jakości w sektorze o strategicznym znaczeniu dla ID Logistics, gdzie oferujemy naszym klientom globalne usługi w zakresie logistyki i transportu”.

Także w Polsce ID Logistics przykłada dużą wagę do wdrażania i certyfikowania systemów, które wspierają kontrolę i efektywne zarządzanie centrami dystrybucyjnymi, a jednocześnie poświadczają wysoką jakość świadczonych usług. Wszystkie obiekty zarządzane przez operatora objęte są restrykcyjnym, wewnętrznym systemem zarządzania jakością – CID, a magazyny dla branż FMCG i retail także IFS Logistics (International Featured Standard), jednym z najważniejszych, międzynarodowych standardów bezpieczeństwa i jakości przyznawanych dostawcom produktów spożywczych do sieci handlowych.

„Na rynku polskim, ID Logistics działający głównie w sektorze FMCG i retail, w tym roku kontynuuje certyfikację systemu IFS Logistics oraz wewnętrznego standardu zarządzania jakością CID, w kolejnej wersji 0.7, w jeszcze większym stopniu dopasowanej do oczekiwań i potrzeb naszych klientów. Tak jak w poprzednich latach, stopień zgodności prowadzonej przez ID Logistics działalności z restrykcyjnymi wymogami tych dwóch systemów jest weryfikowany przez zewnętrznych audytorów firm certyfikujących. Spełnienie określonych standardów i uzyskanie certyfikatów, gwarantuje zgodność z obowiązującymi przepisami prawa, wysoką jakość obsługi w całym łańcuchu dostaw oraz potwierdza ukierunkowanie naszej firmy na ciągłe doskonalenie” podsumowuje Agata Głąbińska, menadżer ds. jakości, ID Logistics Polska.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Maria 2021-01-11 22:33:28

    My mieliśmy ostatnio trzy audyty z certyfikacji ISO i Zgodnie z BHP i certyfikat jakości ekologii. Klient lubi widzieć certyfikaty

    Odpowiedz

Powiązane tematy:

Partner serwisu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!