Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Grupa Raben podsumowuje rok 2018

  • Autor: portalspożywczy.pl
  • Data: 14-01-2019, 12:00
Otwarcie trzech nowych oddziałów w Polsce i jednego w Czechach. Uruchomienie własnej, niezależnej sieci transportowej w Niemczech, przejęcie kolejnej spółki i uruchomienie nowych, międzynarodowych połączeń, w tym m.in. do Włoch. Do tego jubileusz 15-lecia obecności na Ukrainie oraz nowy magazyn na Węgrzech. Ponadto inwestycje w tabor, rozwój kompetencji pracowników, działania na rzecz środowiska i liczne nagrody. Tak w skrócie Grupa Raben może podsumować 2018 rok.
Grupa Raben podsumowuje rok 2018
fot. materiały prasowe

Problemy, z jakimi boryka od lat się branża logistyczna, związane choćby z deficytem pracowników czy unijnymi regulacjami, nie ustały wraz z nadejściem 2018 roku. Jednak Grupa Raben dobrze poradziła sobie w tych niełatwych warunkach, czego dowodem są liczne inwestycje.

- Rok 2018 był z pewnością rokiem pełnym wyzwań. Trudna sytuacja na rynku pracy, braki kierowców i magazynierów oraz rosnące koszty w połączeniu z chęcią i czasem koniecznością inwestowania w nowe rozwiązania i w rozwój, powodują że kolejne lata będą okresem testów i nieustannego sprawdzianu dla operatorów logistycznych i firm transportowych – podsumowuje Janusz Anioł, Dyrektor Generalny Raben Logistics Polska.

Raben w Polsce

W kwietniu 2018 r. miało miejsce oficjalne otwarcie obiektu w Chlebni, dokąd przeniósł się oddział z Grodziska Mazowieckiego. Na inwestycję, którą zrealizował Panattoni Europe, złożyły się tzw. magazyn przeładunkowy o powierzchni ok. 8000 m² oraz magazyn wysokiego składu o powierzchni 34 000 m2, który może pomieścić ok. 50 000 palet. Dzięki temu obiekt codziennie jest w stanie obsłużyć ponad 4000 przesyłek oraz ok. 265 samochodów.

Niespełna pół roku później nastąpiła przeprowadzka oddziału w Czechowicach-Dziedzicach do nowej siedziby na terenie 7R Beskid Park – nowoczesnego kompleksu, w którym Raben Logistics Polska ma do dyspozycji 3440 m2 powierzchni magazynu przeładunkowego klasy A i ponad 500 m2 biur.

Oba obiekty znajdują się w niezwykle dogodnych lokalizacjach, a przy ich budowie położono szczególny nacisk na bezpieczeństwo i ekologię. Z myślą o tym zastosowano m.in. nowoczesne rozwiązania przeciwpożarowe, świetliki dachowe, oświetlenie LED czy promienniki gazowe ogrzewające pomieszczenia. W międzyczasie otwarto nową lokalizację oddziału w Opolu, który mieści się w nowo wybudowanych halach CTP. Raben użytkuje tam magazyn o powierzchni 3000 m2 wyposażony w 20 ramp załadunkowych.

- Jesteśmy zadowoleni z wyników i wzrostu, który udało nam się uzyskać w minionym roku. To, co cieszy szczególnie, to portfolio naszych lojalnych klientów i wieloletnia współpraca z wieloma z nich. Dobrym przykładem takiej współpracy jest Nivea Polska czy firma Henkel, z którymi współpracujemy już ponad 20 lat; dla tej ostatniej właśnie powstaje w Robakowie nowa hala przygotowana do obsługi towarów kosmetycznych – mówi Janusz Anioł. – W 2019 roku i kolejnych latach będziemy kontynuować naszą strategię działania polegającą na stabilności, wysokiej jakości usług i konkurencyjności opartej przede wszystkim na partnerstwie z klientami – dodaje.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Partner serwisu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!