Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

GUS: Lepsza koniunktura w gospodarce magazynowej, pogorszenie w gastronomii

  • Autor: PAP
  • Data: 21-07-2017, 14:38
Przedsiębiorstwa wskazują, że w lipcu poprawa koniunktury nastąpiła w segmencie transport i gospodarka magazynowa. Pogorszenie nastąpiło zaś w sekcjach: zakwaterowanie i gastronomia, informacja i komunikacja oraz finanse i ubezpieczenia - wynika z lipcowego badania GUS.

TRANSPORT I GOSPODARKA MAGAZYNOWA - POPRAWA

W lipcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji transport i gospodarka magazynowa kształtuje się na poziomie plus 8,6 (przed miesiącem plus 8,5).

"Dyrektorzy jednostek oceniają bieżący popyt, sprzedaż i sytuację finansową korzystnie, podobnie jak przed miesiącem. Również prognozy sytuacji finansowej są optymistyczne, zbliżone do zgłaszanych w czerwcu. Przewidywania w zakresie popytu i sprzedaży są nieco bardziej pozytywne od formułowanych przed miesiącem. Odnotowywany jest wzrost opóźnień płatności za wykonane usługi. Kierujący jednostkami planują niewielki wzrost zatrudnienia. Ceny usług w najbliższych trzech miesiącach mogą nieznacznie rosnąć" - napisano.

ZAKWATEROWANIE I GASTRONOMIA - POGORSZENIE

W lipcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji zakwaterowanie i gastronomia kształtuje się na poziomie plus 15 (przed miesiącem plus 18,1).

"Zarówno diagnozy, jak i prognozy popytu, sprzedaży oraz sytuacji finansowej są mniej optymistyczne od formułowanych w czerwcu. Zgłaszany jest niewielki spadek opóźnień płatności za wykonane usługi. Dyrektorzy jednostek zapowiadają mniejszy niż planowano w czerwcu wzrost zatrudnienia. W najbliższych trzech miesiącach ceny mogą nadal rosnąć" - napisano.

INFORMACJA I KOMUNIKACJA - POGORSZENIE

W lipcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji informacja i komunikacja kształtuje się na poziomie plus 14,8 (przed miesiącem plus 15,6).

"Oceny popytu i sytuacji finansowej są nieco bardziej korzystne od zgłaszanych w czerwcu, przy utrzymujących się pozytywnych diagnozach sprzedaży. Prognozy popytu i sprzedaży są bardziej optymistyczne od formułowanych przed miesiącem; przewidywania dotyczące sytuacji finansowej są pozytywne, zbliżone do sygnalizowanych w czerwcu. Odnotowywany jest niewielki wzrost opóźnień płatności za wykonane usługi. Kierujący jednostkami planują wzrost zatrudnienia. W najbliższych trzech miesiącach można spodziewać się niewielkiego spadku cen usług" - napisano.

FINANSE I UBEZPIECZENIA - POGORSZENIE

W lipcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa kształtuje się na poziomie plus 27,8 (przed miesiącem plus 31,3).

"Mimo utrzymujących się pozytywnych opinii dotyczących popytu, bieżąca sprzedaż i sytuacja finansowa oceniane są mniej korzystnie niż w czerwcu. Prognozy w tym zakresie są mniej optymistyczne od formułowanych przed miesiącem. Zmniejszają się opóźnienia płatności za wykonane usługi. Dyrektorzy jednostek przewidują mniejsze niż planowano w czerwcu redukcje zatrudnienia. Prognozowany jest niewielki wzrost cen usług" - napisano. 

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Partner serwisu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!