Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Harper Hygienics zamierza rozszerzać współpracę z CHEP

  • Autor: pr, www.portalspozywczy.pl
  • Data: 14-03-2013, 10:04
Minęło pięć lat, od kiedy firma HARPER HYGIENICS, producent marek takich jak: Cleanic, Kindii, Presto Clean oraz CHEP, firma oferująca usługi w zakresie wynajmu palet i kontenerów, podjęły decyzję o współpracy.

Firma Harper Hygienics S.A. rozpoczęła współpracę z CHEP w 2008 roku. Jej celem było zaangażowanie CHEP do wynajmu nośników - palet - pod realizację dostaw produktów firmy Harper Hygienics S.A. do polskich i zagranicznych odbiorców, czyli sieci detalicznych i hurtowni.
Harper Hygienics S.A. korzysta z dwóch rodzajów nośników - palety w rozmiarze 1200x800 (czyli euro) oraz 1200x1000 zwanej paletą przemysłową. Firma zamawia prawie 50 tys. palet w skali roku.

- Zarządzanie paletami jest tematem dość skomplikowanym nie tylko w naszej firmie, ale w każdym przedsiębiorstwie, które dystrybuuje produkty poprzez sieci handlu tradycyjnego oraz nowoczesnego. Do podstawowych problemów należy kwestia odpisów paletowych i reklasyfikacji palet przez odbiorców towaru. Utrata palet na poziomie kilku do kilkunastu procent w niemal każdej sieci jest stratą trudną do zaakceptowania. Inną kwestią jest problem zarządzania paletami i kontrola sald paletowych, która wymagała od nas dodatkowej osoby zajmującej się kontrolą procesu obrotu paletami białymi - mówi Robert Firlik, dyrektor Supply Chain w firmie Harper Hygienics S.A.

W przyszłości Harper Hygienics S.A. zamierza rozszerzyć współpracę z CHEP poprzez zwiększenie zamówień palet, które wykorzystywane będą do wysyłek na inne rynki europejskie. - Chcemy rosnąć wspólnie z CHEP, dzięki czemu ograniczymy straty palet i koszt obsługi palety w łańcuchu dostaw - dodaje Robert Firlik.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • M&M twins 2013-08-16 13:08:03

    Widać, że gość widzi jak łatać dziury. Inowacyjny i kreatywny dyrektor. Takich ludzi potrzeba na rynku!

    Odpowiedz

więcej informacji:

Powiązane tematy:

Partner serwisu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!