ID Logistics współpracuje z Lindt&Sprüngli (Poland) już od 2010 roku. Obecnie operator zarządza centrum dystrybucyjnym producenta czekolady w Błoniu k/Warszawy, z którego zaopatrywane są sklepy, galerie handlowe i hurtownie w całej Polsce. Zespół ID Logistics odpowiada za magazynowanie (składowanie, zarządzanie zapasami, kompletowanie zamówień i co-packing) oraz dystrybucję wyrobów czekoladowych do punktów dostaw (dedykowany transport FTL).

- Przy zarządzaniu łańcuchem dostaw produktów spożywczych, zwłaszcza tak wrażliwych jak wyroby czekoladowe, kluczowe znaczenie ma współpraca ze sprawdzonym, doświadczonym i rzetelnym operatorem logistycznym. ID Logistics, z którym współpracujemy już od wielu lat, w pełni spełnia nasze oczekiwania. Dlatego, podejmując decyzje o uruchomieniu nowego centrum dystrybucyjnego, byliśmy pewni, że jego zarządzanie powierzymy właśnie ID Logistics – mówi Filip Kamiński, supply chain manager, Lindt&Sprüngli (Poland).

- Cieszymy się z przedłużenia umowy z Lindt&Sprüngli i zaufania, jakim obdarzył nas klient, powierzając właśnie nam zarządzanie nowym centrum dystrybucyjnym. W ciągu blisko 10 lat współpracy zdobyliśmy doświadczenie i know-how, dzięki czemu wiemy, jak zagwarantować najwyższą jakość procesów magazynowania i dystrybucji wyrobów czekoladowych, wymagających restrykcyjnej i specyficznej obsługi. Teraz będziemy rozwijać naszą współpracę, zapewniając klientowi rozwiązania, które zwiększą efektywność jego łańcucha dostaw -podkreśla Marcin Papuga, dyrektor magazynu, ID Logistics.

Nowe centrum dystrybucyjne Lindt&Sprüngli już powstaje w Grodzisku Mazowieckim

Uruchomienie nowego centrum dystrybucyjnego Lindt&Sprüngli (Poland) w Grodzisku Mazowieckim jest związane z dynamicznym rozwojem firmy w Polsce i ma wspierać jej dalszą ekspansję na rynku. Jego powierzchnia wyniesie ok. 7 600 mkw., w tym część magazynowa 7 tys. mkw., dwa razy więcej niż w obecnie. Dwukrotnie zwiększy się też ilość miejsc paletowych w strefie składowania, z ok. 6 500 do 13 tys. Z 400 do 600 metrów wzrośnie powierzchnia strefy co-packingowej, gdzie przygotowywane będą gotowe zestawy promocyjne i standy ekspozycyjne z czekoladami do postawienia w sklepach i innych punktach sprzedaży. Planowane jest też wzmocnienie zespołu odpowiedzialnego za obsługę magazynu i zatrudnienie nowych pracowników. Tak jak w obecnie działającym centrum dystrybucyjnym Lindt&Sprüngli w Błoniu, także w nowym obiekcie wyroby czekoladowe składowane będą w ściśle kontrolowanej temperaturze dodatniej 12°-16°C, z zachowaniem stałego poziomu wilgotności powietrza. Zastosowane mają być tu nowoczesne rozwiązania zwiększające efektywność obsługi magazynowej i przyjazne dla środowiska.

Z nowego centrum dystrybucyjnego Lindt&Sprüngli w Grodzisku Mazowieckim zaopatrywane będą punkty sprzedaży wyrobów czekoladowych w całej Polsce. Przy wyborze lokalizacji kluczowe znaczenie miało więc dobre skomunikowanie obiektu. W procesie poszukiwania nowej lokalizacji i przygotowania długoterminowej umowy najmu ID Logistics wspierali eksperci JLL.

- ID Logistics poszukiwał magazynu w najlepszej lokalizacji, ale również spełniającego najwyższe standardy składowania. A2 Warsaw Park oferuje powierzchnię magazynową klasy A, a zaawansowane rozwiązania techniczne zapewniają funkcjonalność oraz elastyczność w kształtowaniu modułów. Park jest położony tuż obok Węzła Grodzisk Mazowiecki. Bliskość autostrady A2 zapewnia szybki dojazd do stolicy i łatwą komunikację z innymi częściami Polski - komentuje Ludwika Korzeniowska, Business Development Manager w Dziale Powierzchni Magazynowo – Przemysłowych, JLL.

Nowe centrum dystrybucyjne Lindt&Sprüngli (Poland) położone będzie w parku logistycznym A2 Warsaw Park.