Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Jak zdobyć dotacje na ekspansję?

  • Autor: Puls Biznesu/PAP
  • Data: 19-05-2021, 08:56
Więcej szans na granty dla chcących podbić świat firm ze wschodniej Polski w tej unijnej perspektywie już nie będzie. PARP ma dla nich 50 mln zł - pisze w środę "Puls Biznesu".
Jak zdobyć dotacje na ekspansję?
W siódmej edycji konkursu Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) przeznaczyła na projekty 50 mln zł. O wsparcie mogą ubiegać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, które mają co najmniej jeden produkt lub usługę z potencjałem do rozwoju na rynku międzynarodowym fot. pixabay.com/Inactive account – ID 46173

Gazeta przypomina, że "dotychczas z grantów na ekspansję w ramach działania 1.2 +Internacjonalizacja MŚP+ programu Polska Wschodnia (POPW) skorzystało ponad 400 przedsiębiorców działających w jednym z pięciu województw: lubelskim, podkarpackim, podlaskim, świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim". "W ich ślady powinni pójść przedstawiciele biznesu, którzy tworzą nowe produkty oraz usługi i chcą je sprzedawać za granicę. Na każdą firmę czeka nawet 800 tys. zł. W siódmej edycji konkursu Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) przeznaczyła na wspomniane projekty 50 mln zł" - czytamy.

Arkadiusz Dewódzki, dyrektor departamentu internacjonalizacji przedsiębiorstw w PARP, w rozmowie z "Pulsem Biznesu" podkreśla, że "o wsparcie mogą ubiegać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, które mają co najmniej jeden produkt lub usługę z potencjałem do rozwoju na rynku międzynarodowym". "Przedsiębiorcy będą mogli przeznaczyć dotacje na diagnozę wyrobów pod kątem opłacalności biznesowej i potencjału zagranicznego. Ponadto granty sfinansują koszty przygotowania firmy i jej oferty do działalności eksportowej. Dotacje pomogą przedsiębiorcom znaleźć partnerów biznesowych i wprowadzić produkty na wybrane rynki zagraniczne" - wylicza.

Dziennik przypomina, że "granty pokryją również koszty udziału przedstawicieli biznesu w międzynarodowych wydarzeniach". "Jedną z podstawowych miar ekspansji gospodarczej kraju jest liczba firm zajmujących się eksportem lub importem. Takich przedsiębiorstw mamy coraz więcej. Widzimy jednak jeszcze większy potencjał w tym zakresie" - mówi Arkadiusz Dewódzki. 

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Partner serwisu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!