System ROP od samego początku budzi kontrowersje i spotkał się z ogromną krytyką ze strony branży spożywczej. Dodatkowo ciągle jest wiele niewiadomych w kwestii systemu kaucyjnego, co przekłada się na obawy producentów, którzy nie wiedzą, jak wytyczne rządu wpłyną na działalność sektora spożywczego. Oba zagadnienia są ważnymi tematami, które poruszymy podczas Forum Rynku Spożywczego i Handlu 2022. 

Podczas debaty: "GOZ i ROP, czyli kluczowe skróty dla branży FMCG i handlu" omówimy takie zagadnienia jak: 

  • System kaucyjny – elastyczny i skuteczny. Kogo warto naśladować, na czyich błędach się uczyć?
  • Jak mądrze redukować ślad opakowaniowy?
  • Case study, dobre praktyki

 

Debata odbędzie się 7 listopada 2022, pierwszego dnia FRSiH 2022. 

Jubileuszowa edycja Forum Rynku Spożywczego i Handlu 2022

Zapraszamy do rejestracji na Forum Rynku Spożywczego i Handlu, które odbędzie się 7-8 listopada w Hotelu Sheraton Grand Warsaw.

Forum Rynku Spożywczego i Handlu. Zapraszamy do rejestracji

Forum Rynku Spożywczego i Handlu to doroczna okazja do spotkania i dyskusji w jednym miejscu przedstawicieli największych firm sektora spożywczego i HoReCa: producentów, przetwórców, dystrybutorów i handlowców, a także osób z rządu i organizacji branżowych mających realny wpływ na zmiany w sektorze spożywczym i handlowym.

Spotkania każdego roku przynoszą uczestnikom i słuchaczom konstruktywne wnioski, diagnozy dotyczące kształtu i perspektyw rozwoju jednej z największych gałęzi gospodarki w naszym kraju – branży spożywczej oraz handlowej i HoReCa.

ZOBACZ AGENDĘ FRSIH 2022

Głównymi nurtami tematycznymi tegorocznego Forum są:

  • THINK AGILE scenariusze i wyzwania dla branży w trakcie zawirowań geopolitycznych i finansowych, nowe modele biznesowe, eksport w czasach przełomu
  • THINK GREEN zielone zasady w produkcji, żywność roślinna, dekarbonizacja, neutralność klimatyczna wobec transformacji
  • THINK TECH innowacje i start-upy, foodtech, retailtech, e-commerce, zakupy jutra, nowe technologie dla konsumentów
  • THINK BETTER odpowiedzialność społeczna, ESG w branży spożywczej, budowanie lepszej marki
  • THINK HUMAN dobrostan, odpowiedzialność za środowisko i pracowników, cyrkularne wybory, transparentność, komfort zakupów, lokalność

Organizatorem 15. edycji Forum Rynku Spożywczego i Handlu 2022 jest Grupa PTWP wraz z redakcjami PortalSpozywczy.pl, DlaHandlu.pl oraz HoReCaTrends.pl.