Partnerzy portalu partner portalu partner portalu

Partner serwisu

partner serwisu
Biznes i technologie

Katowice: Dwie organizacje tworzą program "Posiłek dla seniora"

Centrum Integracji Międzypokoleniowej "Bezpieczna Twierdza" oraz Fundacja Index do Przyszłości chcą w 2021 r. rozpocząć w Katowicach program "Posiłek dla seniora", adresowany do mieszkańców, którzy z różnych powodów nie mogą sobie przygotować ciepłego posiłku.

Katowice: Dwie organizacje tworzą program
Dwie organizacje tworzą program "Posiłek dla seniora"/ fot. shutterstock

Autor: PAP
Data: 10-11-2020, 12:40

"Bezpieczna Twierdza" zaprasza do wsparcia programu, który ma objąć od 25 do 50 seniorów katowickiej dzielnicy Ligota-Panewniki, których Fundacja Index do Przyszłości wspiera i aktywizuje od dwóch lat w prowadzonych przez siebie klubach seniora.

"Pandemia bardzo utrudnia życie seniorom, najbardziej narażonym i osamotnionym w związku z koronawirusem. Robienie im zakupów i pilnowanie, by mieli potrzebne leki to nie wszystko, ważny jest także ciepły posiłek, którego wielu z nich nie jest w stanie sobie samodzielnie przygotować. Dbamy o to, ale dofinansowania obydwu naszych klubów kończą się z dniem 31 grudnia 2020 r. Jako fundacja jesteśmy w stanie zapewnić wszystkim naszym seniorom dalszą aktywizację w formie profesjonalnych warsztatów oraz zajęć rozwojowych i integracyjnych, jednak brak nam środków na zapewnienie im ciepłego posiłku. Wiemy już, że jeśli otrzymamy jakiekolwiek dofinansowanie na nasze kluby seniora na rok 2021, nie będą one uwzględniały ciepłych posiłków" - powiedziała we wtorek prezes Fundacji Index do Przyszłości Anna Skrzyńska.

Apel o wsparcie jest skierowany przede wszystkim do katowickich i śląskich firm, lokalnej społeczności, ale też wszystkich, którym los seniorów leży na sercu.

"Wiele z tych osób znamy już 2 lata, obserwowaliśmy ich rozwój, ale niestety również - jak w czasie wiosennej kwarantanny - postępujące choroby czy inne dolegliwości, i widzimy jak ważne jest dla nich wsparcie poprzez zapewnienie ciepłego posiłku. Zdecydowana większość naszych podopiecznych to osoby samotne, którym brak wsparcia ze strony bliskich czy rodziny. Część z nich jest unieruchomiona z powodu niepełnosprawności lub ciężkich chorób we własnych domach, a nawet w łóżkach. Dużym problemem dla seniorów jest niska emerytura, często niewystarczająca na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Mając na celu ich rozwój i jak najdłuższe podtrzymanie lub poprawę aktualnej kondycji fizycznej i psychicznej, zagwarantowanie im obiadu jest dla nas kwestią fundamentalną" - uważa wiceprezes Fundacji Index do Przyszłości Natalia Grabka.

Pojawiły się już pierwsze zgłoszenia chętnych do pomocy, ale to wciąż za mało, by zapewnić posiłki wszystkim podopiecznym. Fundacja szuka więc firm, które chciałyby wesprzeć program i zapewnić posiłek przynajmniej jednemu z seniorów. Finansowe wsparcie może być zapewnione w formie darowizny, umowy sponsorskiej lub innej korzystnej dla firmy formie. Koszt obiadów dla 1 seniora na 1 miesiąc wynosi około 275 zł.

Obiady będą przygotowywane w Centrum Integracji Międzypokoleniowej "Bezpieczna Twierdza" w Ligocie i wydawane lub dostarczane do seniorów od poniedziałku do piątku, w godz. 13.00 - 15.00.

Katowicka Fundacja Index do Przyszłości w swojej działalności skupia się przede wszystkim na dostępności i jakości usług społecznych zapobiegających ubóstwu i wykluczeniu społecznemu. Od września 2017 roku prowadzi w katowickiej dzielnicy Ligota-Panewniki placówkę opiekuńczo-wychowawczą "Bezpieczna Twierdza", gdzie opiekuje się dziećmi i młodzieżą, a od stycznia 2019 r. także seniorami. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

więcej informacji:

Katowice RSS ALERT    /    Posiłek dla seniora RSS ALERT

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.94.21.209
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

subskrybuj portalspozywczy.pl

Portal Spożywczy: polub nas na FacebookuObserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami naszego portalu.

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. O celach tego przetwarzania zostaniesz odrębnie poinformowany w celu uzyskania na to Twojej zgody. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!