Koncepcja autorstwa pracowni JEMS Architekci (projektantów, m.in. katowickiego Międzynarodowego Centrum Kongresowego) zakłada rewitalizację 25 ha, na terenach po byłych Zakładach Metalurgicznych Silesia.  Za kwestie związane z oczyszczaniem (remediacją) gruntów odpowiada spółka Investeko.

Za zarządzanie inwestycją odpowiada Eko-Bryza, którą kieruje Piotr Uszok, były prezydent Miasta Katowice w latach 1998-2014. Piastując urząd zmienił miasto przemysłu kopalnianego w ośrodek słynący ze Strefy Kultury.

Udziały w spółce Eko-Bryza posiada, m.in. Krzysztof Pawiński - przedsiębiorca i współzałożyciel jednej z największych firm spożywczych w Europie – Maspexu Wadowice. 

Partnerem strategicznym przedsięwzięcia odpowiedzialnym za nadzór deweloperski została firma inwestycyjna Grupa Capital Park. Deweloper znany jest ze spektakularnej rewitalizacji jaką jest Fabryka Norblina w Warszawie. Założycielem i prezesem zarządu grupy jest Jan Motz. Swoją działalność biznesową rozpoczął w Stanach Zjednoczonych, gdzie od połowy lat 80. ubiegłego stulecia budował osiedla mieszkaniowe i luksusowe rezydencje. Po powrocie do kraju, razem z bratem założył Call Center Poland, a następnie utworzył Grupę Capital Park, przez którą inwestował w Polsce środki brytyjskiego funduszu Patron Capital Limited. Dziś portfel Capital Park obejmuje nieruchomości o łącznej powierzchni 213 tys. mkw. i wartości rynkowej 1,8 mld zł, z czego 79 proc. stanowią nieruchomości zlokalizowane w Warszawie.

Więcej na www.propertynews.pl.