Partnerzy portalu
 • partner portalu
 • partner portalu
 • partner portalu
 • partner portalu

KUKE i PKO BP z projektem wsparcia ekspansji zagranicznej dla polskich firm

 • Autor: PAP
 • Data: 26-06-2017, 12:56
Już w czerwcu polskie firmy mogą korzystać z "Polisy na Świat", którą przygotowały PKO Bank Polski i Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) – poinformował w poniedziałek prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Dodał, że to pierwszy wspólny projekt obu instytucji.
KUKE i PKO BP z projektem wsparcia ekspansji zagranicznej dla polskich firm
fot. shutterstock.com

"Obszar MŚP jest niezwykle ważny w kontekście dynamiki rozwoju polskiej gospodarki, a także realizacji Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Odpowiada on za ok. 50 proc. PKB i zatrudnia 70 proc. pracowników w sektorze prywatnym. Nowy produkt KUKE, wdrażany we współpracy z PKO Bankiem Polskim, ułatwi polskim mikroprzedsiębiorcom eksport i konkurowanie na rynkach międzynarodowych" - powiedział prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Paweł Borys.

"Polisa na Świat" to produkt przygotowany przez KUKE (Grupa PFR) i dostępny od 1 czerwca 2017 r. w oddziałach PKO Banku Polskiego. Jest to odpowiedź na ryzyko, jakim dla przedsiębiorców w ekspansji zagranicznej jest groźba strat finansowych. Ubezpieczenie chroni przed sytuacją braku płatności ze strony kontrahenta za sprzedane w kredycie towary lub zrealizowane usługi i obejmuje zarówno transakcje krajowe, jak i zagraniczne, zapewniając tym samym płynność finansową oraz zabezpieczenie przedsiębiorstwa przed utratą zysków.

Polisa zapewnia ochronę ubezpieczeniową klientom PKO Banku Polskiego z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, którzy prowadzą działalność gospodarczą co najmniej 18 miesięcy oraz wystawiają faktury z odroczonym do 60 dni terminem płatności.

Jak powiedział na konferencji wiceprezes KUKE Janusz Władyczak, dzięki współpracy z PKO BP pierwszy raz w historii KUKE może tak szeroko z ofertą wyjść do małych i średnich firm. "Dzięki naszemu rozwiązaniu nawet najmniejsi przedsiębiorcy będą mogli zwiększyć swoją konkurencyjność rynkową, skoncentrować się na bezpiecznym rozwoju swojego biznesu zarówno w kraju, jak i zagranicą, minimalizując ryzyko związane z brakiem zapłaty przez kontrahenta, któremu sprzedano towar lub dostarczono usługę w kredycie kupieckim" - powiedział.

Prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło powiedział, że bank tym produktem chce wspierać ekspansję na rynki zagraniczne polskich firm wszędzie tam, gdzie to jest możliwe. "Dlatego otworzył swoje zagraniczne oddziały korporacyjne w Niemczech i w Czechach oraz rozwija relacje z bankami korespondentami" - dodał.

Na koniec 2016 roku wartość polskiego eksportu wyniosła niemal 184 mld euro, co oznacza trzykrotny wzrost od momentu wejścia Polski do Unii Europejskiej. 

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • deren 2017-06-27 09:53:06

  Dobrze że większe spólki wspierają \"mlodszych\". Dajecie dobry przyklad

  Odpowiedz

Powiązane tematy:

Partner serwisu
 • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!