Na spotkaniu Łukaszenka stwierdził między innymi, że "mały i średni biznes to bardzo ważny element rozwoju gospodarki", a po wprowadzeniu zmian do przepisów "nie ma już żadnych przeszkód dla przedsiębiorczości". Wypowiedź prezydenta przytoczyło jego biuro prasowe.

"Kluczowy jest dekret, w którym jest mowa o tym, by dać ludziom możliwość rozwijać biznes, a nie myśleć o biurokracji i formalnościach" - oświadczył Łukaszenka.

Dekret "O rozwoju przedsiębiorczości", podpisany przez Łukaszenkę 23 listopada ma poprawić klimat biznesowy na Białorusi - zakłada zmniejszenie ingerencji państwa w działalność przedsiębiorstw i zniesienie barier administracyjnych, mniej kontroli i uproszczenia w rejestracji działalności.

Łukaszenka poinformował zebranych również o tym, że podpisał dekret "O rozwoju gospodarki cyfrowej", którego celem jest "stworzenie warunków, by na Białoruś wkraczały światowe firmy IT".

"Drugi cel to inwestycje w przyszłość - to kadry i edukacja. Trzeci cel to wprowadzenie najnowszych instrumentów i technologii finansowych" - oznajmił prezydent, cytowany przez służbę prasową.