Park o powierzchni 69 105 metrów kwadratowych, którego nazwa została zmieniona na Prologis Park Budapest M1, składa się z pięciu budynków logistycznych. Kompleks jest dostosowany do dystrybucji na skalę krajową, regionalną i międzynarodową.

Klientami Prologis Park Budapest M1 są firmy, takie jak: Daejung, DHL, Kuehne & Nagel, LGI, Metal Hungaria, MT Display i Willi Betz.

Park położony jest 23 kilometry na zachód od centrum Budapesztu i ma bezpośrednie połączenie z autostradą M1, łączącą Budapeszt z Győr (Węgry), Bratysławą (Słowacja) i Wiedniem (Austria).

Agencja nieruchomości JLL reprezentowała Prologis w transakcji zawarcia umowy.

Z portfolio o łącznej powierzchni ponad 548 000 metrów kwadratowych, Prologis jest największym właścicielem i zarządcą obiektów dystrybucyjnych na Węgrzech (stan na 31 grudnia 2014 r.).

Prologis, Inc., jest wiodącym właścicielem, zarządcą i deweloperem nieruchomości przemysłowych, działającym na rynku globalnym oraz na rynkach regionalnych w obu Amerykach, Europie i Azji. Prologis jest właścicielem lub inwestorem (w ujęciu skonsolidowanym lub poprzez nieskonsolidowane spółki joint venture) nieruchomości i projektów deweloperskich o oczekiwanej łącznej powierzchni 55 milionów metrów kwadratowych w 21 krajach (stan na 31 grudnia 2014 roku). Wśród ponad 4 700 klientów, którym firma wynajmuje nowoczesne obiekty dystrybucyjne, są między innymi przedsiębiorstwa produkcyjne, firmy z branży handlu detalicznego, firmy transportowe, zewnętrzni dostawcy usług logistycznych oraz inne przedsiębiorstwa.