Jak podkreślała, lockdown uwypuklił wzrosty oglądalności internetu, wydatków reklamowych ww online i sprzedaży przez internet. - Rynek reklamowy digital w tym roku przekroczy wartościowo telewizję – mówiła.

- Jednym z największym błędów przechodzenia z kampanii TV na digital jest przenoszenie ich 1:1. Przekaz i forma muszą być inne! – podkreślała.

Jej zdaniem, w digitalu storytelling można łatwo skonwertować na sprzedaż poprzez mocne powiązanie e-marketingu z e-commerce. Ta druga branża stała się powszechną, właśnie dzięki pandemii.

Angażując się w digital marketing trzeba mieć świadomość, że w tych wszystkich kanałach mamy tego samego konsumenta. -  Jest jeden konsument w otoczeniu różnych mediów – te osoby słyszą komunikaty z różnych stron. I nie wiadomo co powoduje intencje zakupowe - mówiła.

Warto integrować te wszystkie społeczności i patrząc na nie holistycznie! – dodaje.

Jak podkreśliła, w kampaniach digitalowych z jednej strony ważna jest liczba osób, do których dociera się z przekazem, a z drugiej – tworzenie zaangażowania. Najbardziej angażujące platformy video na życzenie czy gaming.

Dlaczego digital marketing nie zawsze udaje się rozwinąć w dużych firmach? To – zdaniem – Marty Sułkiewicz wina tego, że specjaliści ds. IT nie wchodzą w skład zarządu firm. – Dlatego start-upy czy małe i średnie firmy oraz ch elastyczność wygrały podczas pandemii – podsumowała.