Maspex z dużą inwestycją na Śląsku

Maspex to największa prywatna polska firma z branży spożywczej oraz jedna z największych w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest liderem na rynku produktów spożywczych w wielu kategoriach, w tym soków i napojów. Magazyn ma wystartować już na przełomie pierwszego i drugiego kwartału tego roku. Na potrzeby firmy Maspex zorganizowano ponad 10.000 mkw. powierzchni magazynowej.

- Zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie współpracy z Omegą Pilzno ze względu na jej duże doświadczenie w branży. Ogromne znaczenie miał również fakt, że nasz Partner posiada własne zaplecze transportowe, którego część dedykowano do obsługi naszego projektu. Dodatkowo obie strony postawiły na dużą elastyczność, dzięki czemu udało się wypracować rozwiązania, które pozwolą szybko wdrożyć zaplanowane przez nas działanie – mówi Robert Szelugowski, Dyrektor Procesów Magazynowych, Grupa Maspex.

Maspex zbuduje duży magazyn 

- Współpraca z Maspex stanowi realizację naszej strategii kompleksowej obsługi klientów. Jako operator logistyczny możemy zaoferować rozwiązania, łączące transport, kontrolę i organizację procesów magazynowych, a także strategiczne planowanie łańcuchów dostaw. Niezwykle cieszy nas, że tym rozwiązaniom zaufał europejski lider branży spożywczej – mówi Adam Godawski, wiceprezes Omega Pilzno.

- Zawarcie porozumienia pomiędzy firmami Maspex a Omega Pilzno to klasyczna transakcja typu WIN-WIN, w której zorientowanie na wspólne cele umożliwiło znalezienie najlepszego i najbardziej satysfakcjonującego rozwiązania biznesowego. Nasze brokerskie doświadczenie i doskonała znajomość lokalnego rynku pozwoliły na przedstawienie kilku alternatywnych lokalizacji spełniających wymagania obu podmiotów. Gratulacje dla wszystkich osób zaangażowany w tę transakcję, która po raz kolejny udowodniła, jak istotne są relacje partnerskie i umiejętne wskazywanie korzyści biznesowych pozwalające na budowanie wspólnych sukcesów – komentuje Anna Głowacz, Dyrektor Działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.