Microsoft zainwestuje 400 mln USD w rozwój sieci partnerskiej w regionie CEE
Microsoft w ciągu najbliższych trzech lat planuje zainwestować w sieć firm partnerskich w regionie Europy Środkowo-Wschodniej(CEE) i jej rozwój ponad 400 mln USD. Środki te zostaną przeznaczone na rozbudowę sieci o nowe firmy, przygotowanie dla nich zasobów technologicznych i informacyjnych oraz wsparcie sprzedaży w regionie - poinformował Microsoft w komunikacie prasowym.
"Wierzymy, że region Europy Środkowo-Wschodniej będzie w najbliższym czasie kontynuował swój dynamiczny wzrost. Również dla Microsoftu rynek ten rozwija się niezwykle szybko - obecnie mamy w nim 40 proc. udziału, a więc więcej niż którakolwiek konkurencyjna firma IT w regionie. Kontynuujemy nasze inwestycje, by utrzymać poziom wzrostu oraz wpłynąć na ekonomiczny rozwój regionu" - powiedział cytowany w komunikacie Tomasz Bochenek, wiceprezes ds. marketingu i sprzedaży na region Europy Środkowo-Wschodniej w Microsoft.
"Sieć partnerska jest jednym z filarów naszego biznesu, dlatego jestem przekonany, że inwestowanie w rynek poprzez wspieranie kluczowych dla nas partnerów w biznesie przyniesie korzyści dla wszystkich zainteresowanych stron - również samemu rynkowi i gospodarkom poszczególnych krajów regionu" - dodał.
Microsoft szacuje, że planowane inwestycje przyniosą w każdym roku 15 procentowy wzrost liczby firm partnerskich w sieci, która obecnie liczy ponad 47.000 przedsiębiorstw. W komunikacie podano, że w roku finansowym 2009 (lipiec 2008 - czerwiec 2009), firma przeznaczy 44 mln USD na wsparcie rozwoju nowych firm partnerskich oraz dostarczenie im środków na zwiększenie sprzedaży iápodnoszenie jakości obsługi.
Microsoft przewiduje, że inwestycje w sieć partnerską oraz rynek produkcji oprogramowania wáregionie Europy Środkowo-Wschodniej przyniosą w ciągu najbliższych trzech lat ponad 25 proc. wzrost sprzedaży rocznie.
"Jak pokazują nasze analizy, rynek IT w krajach Europy Środkowo- Wschodniej charakteryzuje się dużą dynamiką wzrostu. Taka sytuacja zachęca globalne firmy technologiczne z sektora IT, miedzy innymi takie jak Microsoft do inwestycji w centra obsługi klienta czy laboratoria badawczo - rozwojowe, które stają się integralnym elementem ich światowej infrastruktury. Inwestycje te wáznaczącym stopniu przyczyniają się do rozwoju i poprawy konkurencyjności lokalnej gospodarki" - powiedział cytowany w komunikacie Andrzej Jarosz, dyrektor generalny IDC Polska.

