Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Na terenie portu w Gdańsku oddano do użytku chłodnię o pow.1,5 ha

  • Autor: PAP
  • Data: 22-01-2016, 18:24
Na terenie Portu Gdańsk działa chłodnia o powierzchni 1,5 ha do kompleksowej obsługi logistycznej produktów mrożonych. W trzech komorach może zmieścić się 36 tys. palet z mrożoną żywnością. Obiekt spółki PAGO położony jest obok terminala kontenerowego DCT.

Polska spółka PAGO specjalizująca się w kompleksowej obsłudze logistycznej produktów mrożonych zbudowała swój nowy obiekt na terenie Portu Gdańsk tuż przy terminalu kontenerowym DCT. Jest to największa chłodnia wchodząca w skład ogólnopolskiej sieci Centrów Logistyki Produktów Mrożonych PAGO. Na ponad 4 ha działce powstał budynek o powierzchni 1,5 hektara, z pełnym zapleczem logistycznym, dedykowanym obsłudze kontenerów.

Na swojej stronie internetowej spółka tłumaczy, że bliskość terminala DCT pozwala optymalnie wykorzystać ładowność kontenerów. Oznacza też skrócenie czasu transportu pomiędzy chłodnią a portem i uniezależnia terminowe złożenie kontenera w terminalu np. od sytuacji na drogach.

Dzięki chłodni firma może współpracować z eksporterami i importerami mrożonej żywności ze wszystkich grup asortymentowych. W chłodni może być przechowywane: mięso, drób, owoce i warzywa, ryby, dania gotowe, produkty mleczarskie i jajczarskie. Chłodnia przyjmuje też świeże mięso i kieruje je do komór zamrażalniczych, o łącznej wydajności 180 ton na dobę.

Port Gdańsk podał, że zarówno teren portu jak i jego bezpośrednie okolice, zwłaszcza w ostatnim czasie, szczególnie chętnie wybierane są pod lokalizację magazynów chłodzonych.

Firma tłumaczy, że wynika to nie tylko z coraz większego zainteresowania polskimi produktami żywnościowymi na świecie, ale też z dobrego skomunikowania portu z siecią dróg krajowych i autostradą A1. "Dzięki temu dystrybucja towarów zwłaszcza branży FMCG (ang. fast-moving consumer goods; głównie artykuły spożywcze czy środki czystości - PAP) jest optymalna, dając możliwość szybkiego przewozu tego typu towarów z portu w głąb kraju lub odwrotnie" - wyjaśnia port.

Polska spółka PAGO istniejąca od 2007 r. specjalizuje się w dziedzinie kompleksowej obsługi logistycznej produktów mrożonych. Swoją ofertę kieruje do lokalnych producentów wyrobów mrożonych, jak i do ogólnopolskich oraz międzynarodowych sieci handlowych. Posiada sześć chłodni z pełnym zapleczem logistycznym, na prawie 170 tys. miejsc paletowych. Chłodnie znajdują się w Grodzisku Wlkp., Bieniewie, Gnatowicach, Dąbrowie Górniczej, Lęborku i w porcie w Gdańsku.

Port Gdańsk ustanowił w ubiegłym roku rekord polskiej gospodarki morskiej przeładowując prawie 36 mln ton ładunków, o 11 proc. więcej niż rok wcześniej. W porcie realizowany jest największy w historii firmy plan inwestycyjny. Udział Portu Gdańsk w polskim rynku przeładunków morskich wynosi 46,5 procent.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Partner serwisu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!