Nestlé chce, aby 100% wykorzystywanych opakowań nadawało się do recyklingu lub ponownego użytku
- Autor: www.portalspozywczy.pl
- Data: 30-01-2019, 10:03

W kwietniu ub.r. Nestlé podjęło globalne zobowiązanie, że do 2025 r. wprowadzi opakowania w 100% nadające się do recyklingu lub takie, które będzie można ponownie wykorzystać. Do tego samego roku butelki, zakrętki słoików, puszki, tacki, folia termokurczliwa wykorzystywana do ich produkcji, a nawet warstwa PET w laminatach opakowań mają zawierać przynajmniej od 25% do 50% materiałów pochodzących z recyklingu.
- Nasza wizja i plan działania wyznaczają kierunek dotyczący podejścia Nestlé do kwestii plastikowych odpadów opakowaniowych. Dążymy to tego, aby stosować recykling tam, gdzie to możliwe. Wiemy jednak, że nawet 100% recyklingu nie wystarczy, aby skutecznie rozwiązać kryzys związany z odpadami z tworzyw sztucznych. Musimy przesuwać granice i robić jeszcze więcej. Jesteśmy zdeterminowani, aby przyjrzeć się każdej możliwości rozwiązania tego złożonego wyzwania. Chcemy zastosować różnorodne metody, które mogą już teraz wpłynąć na sytuację. Wierzymy w wartość nadających się do recyklingu i kompostowania materiałów na bazie papieru i polimerów biodegradowalnych, zwłaszcza tam, gdzie infrastruktura recyklingu nie istnieje. Kluczowe jest współdziałanie, dlatego angażujemy również konsumentów, partnerów biznesowych i pracowników Nestlé. Możecie liczyć na to, że w tym względzie będziemy liderem! - mówi Mark Schneider, CEO Nestlé.
Rozwiązanie wielowymiarowego problemu zanieczyszczenia plastikiem wymaga holistycznego podejścia i dobrej organizacji. Dlatego Nestlé podejmuje działania, które połączą pionierskie wykorzystanie alternatywnych materiałów opakowaniowych, budowanie przyszłości bezodpadowej oraz zmianę zachowań.
W grudniu 2018 Nestlé ogłosiło utworzenie Instytutu Badań Nad Opakowaniami. Jego celem jest praca nad stworzeniem i rozwojem funkcjonalnych, bezpiecznych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań w zakresie opakowań produktów.
Między rokiem 2020 a 2025 Nestlé wycofa nienadające się do recyklingu materiały opakowaniowe z tworzyw sztucznych lub takie, których recykling jest wyjątkowo trudny. Dotyczy to wszystkich produktów firmy na całym świecie. Wprowadzi natomiast do swojego globalnego portfolio alternatywne materiały opakowaniowe i nawiąże partnerstwa z wiodącymi specjalistami w tym zakresie:
Powiązane tematy:
-
System kaucyjny 2022. Czy butelki wrócą do sklepu?
-
Co dalej z tym plastikiem? MKIŚ skorygował projekt ustawy dot. Dyrektywy SUP
-
Nestle podniosło ceny, a sprzedaż i tak rośnie. Co to mówi o rynku?
-
Branżę opakowań czekają duże zmiany. Oto 3 kluczowe wyzwania
-
Firma CCL Label wprowadziła na rynek innowacyjną etykietę EcoStream
-
Duży producent opakowań opuszcza Rosję, choć był znaczącym graczem na rynku
-
Gdzie Nestle szuka synergii z innymi branżami?
-
OSM Kosów Lacki: Inflacja może zmniejszyć konsumpcję mleka
-
Carlsberg testuje butelkę z włókna drzewnego
-
Jakie segmenty słodyczy są najbardziej rozwojowe?
komentarze (0)