Znaczenie frachtu lotniczego

Fracht lotniczy ma kluczowe znaczenie dla międzynarodowego biznesu a tym samym zwiększenia naszej konkurencyjności. W odpowiedzi na wyzwania rynku i potrzeby firm poszukujących możliwości rozwoju na arenie międzynarodowej, rozszerzamy teraz naszą ofertę produktową o usługi spedycji lotniczej 

 - mówi Daniel Głuchowski, Team Leader Air Freight w NOSTA Logistik.

Do tej pory w Polsce NOSTA z powodzeniem realizowała głównie usługi spedycji drogowej i morskiej. W tym kontekście, jak podkreśla Daniel Głuchowski, otwarcie biura w Warszawie, przy największym terminalu lotniczym cargo w Polsce, odgrywa strategiczną rolę w rozwoju firmy.

 Usługi aircargo oferowane przez nowo otwarty oddział uzupełniają kompleksową obsługę klientów, którzy wysyłają drogą lotniczą swoje przesyłki w imporcie i eksporcie, w tym ekspresowe. Oprócz usług spedycyjnych, NOSTA zarządza konsolidacją przesyłek lotniczych, bezpośrednim załadunkiem oraz lotami czarterowymi (częściowymi lub pełnymi czarterami), a także usługami handlingowymi, odprawami celnymi, transportem do/z lotnisk i dostawami door-to-door. Warszawskie biuro NOSTA specjalizuje się w organizacji i realizacji dostaw lotniczych dla różnych grup towarów, w tym niebezpiecznych i pilnych.

Połączenia lotnicze z USA

W ramach łańcucha dostaw NOSTA realizuje transporty na całym świecie dzięki współpracy z wieloma liniami lotniczymi oraz uznanymi partnerami lokalnymi i międzynarodowymi. Dostawy lotnicze, organizowane przez NOSTA, obejmują wszystkie destynacje świata, a kluczowym kierunkiem są Stany Zjednoczone. W przyszłości warszawskie biuro ma być wspierane przez oddział NOSTA w Bensenville k/Chicago (USA), który korzysta z usług amerykańskiego partnera posiadającego własny magazyn celny. Dzięki rozbudowanej i silnej sieci logistycznej, NOSTA może teraz oferować transport drobnicowy lotniczy i morski do/z Chicago, w tym odprawę celną oraz dostawy do odbiorców w USA i Polsce.

Od 14 lat na polskim rynku

NOSTA Logistik świadczy usługi spedycyjne na rynku polskim od 2014 r. Nowe biuro w Warszawie jest już czwartą, po Sopocie, Wrocławiu i Słubicach, lokalizacją NOSTA w Polsce. Podstawową działalnością firmy jest organizacja transportów drogowych (FTL, LTL, kombinowanych, chłodniczych, masowych, logistyka paletowa) do Niemiec i innych krajów Europy Zachodniej. W oparciu o globalną sieć ponad 40 oddziałów, firma świadczy też usługi frachtu morskiego (LCL, FCL, śródlądowy), lotniczego, kolejowego oraz magazynowania. Warto podkreślić, że NOSTA jest jedną z niewielu firm spedycyjnych w Polsce, która organizuje dostawy towarów FMCG dla sieci handlowych w ramach akcji promocyjnych i sezonowych. Mocną stroną firmy są też specjalne rozwiązania transportowe dla branży metalurgicznej i papierniczej.

Obecnie NOSTA prowadzi rekrutację do działu spedycji lotniczej w nowym oddziale w Warszawie. Docelowo ma tu pracować silny zespół kilkunastu specjalistów z doświadczeniem w zakresie obsługi aircargo. Warszawskie biuro NOSTA mieści się przy Al. Zjednoczenia 36, budynek B, pokój 3.