„Centrum technologiczne w Cork to kolejny krok, który robimy, aby rozwijać branżową technologię i jeszcze bardziej przyspieszyć tempo innowacji. W ten sposób chcemy zapewnić naszym klientom i przewoźnikom najlepszą w swojej klasie technologię” – powiedział Mike Neill, dyrektor ds. technologii w C.H. Robinson. „Najlepsi specjaliści i technologia wraz z bogatym doświadczeniem naszego nowego dyrektora zarządzającego Tylera Pattersona to połączenie, które sprawi, że C.H. Robinson będzie świetnym partnerem biznesowym w sektorze logistyki. Dostarczamy rozwiązania, które dzięki wykorzystaniu danych i technologii obniżają koszty wysyłki, upraszczają procesy, zapewniają lepszą widoczność i niezawodność oraz zwiększają ogólną wydajność naszych klientów”.

Otwarcie biura w Cork to kolejny etap rozwoju po ostatnim rozszerzeniu zespołów technologicznych w biurze C.H. Robinson w Warszawie. Firma zatrudnia na całym świecie ponad 1000 specjalistów ds. technologii i analityki. Nieustannie udoskonalają oni i utrzymują rozwiązania technologiczne C.H. Robinsona, w tym Navisphere® – globalny system zarządzania transportem (TMS). Technologie te zapewniają łączność cyfrową i zaawansowane analizy, które zwiększają wydajność dostaw zarówno dla klientów, jak i przewoźników.

 „W duchu innowacji, centrum rozwoju technologii w Cork przyczyni się do stworzenia najnowszych rozwiązań, które będą napędzać cały przemysł logistyczny. W C.H. Robinson współpracujemy z klientami z wielu branż, dzięki czemu mamy szerokie doświadczenie w tworzeniu rozwiązań w zakresie łańcucha dostaw. Zdobytą wiedzę wykorzystujemy z korzyścią dla wszystkich naszych klientów i przewoźników” – skomentował Tyler Patterson, dyrektor zarządzający w C.H. Robinson.

Wicepremier Irlandii i Minister ds. Handlu i Zatrudnienia Leo Varadkar powiedział: „Z radością przyjąłem informację o otwarciu Centrum Rozwoju Technologii firmy C.H. Robinson w Cork i planowanym utworzeniu 30 nowych miejsc pracy w IT. W Cork jest wielu utalentowanych specjalistów z tej branży, co z pewnością umożliwi firmie rozwój i umocni jej działalność w Irlandii. Życzę powodzenia!”.

„Ogłoszenie C.H. Robinsona o otwarciu Centrum Rozwoju Technologii w Cork, jest dowodem zaufania, jakim firma cieszy się w Cork oraz dostępnych zasobów specjalistów na południowym zachodzie Irlandii. To kolejny dowód na ugruntowaną pozycję tej części kraju jako miejsca rozwoju najnowszych technologii i jednocześnie przykład ciągłych starań IDA w pozyskiwanie inwestycji. Witam C.H. Robinsona w Irlandii i życzymy powodzenia w rozwoju” – dodał Martin Shanahan. Dyrektor generalny Industrial Development Agency (IDA) w Irlandii.