NSA podkreślił, że kłopoty piekarza zaczęły się od nierzetelnego ewidencjonowania obrotu - podaje Gazeta Prawna. W kasie sklepu firmowego nie odnotowywano całej sprzedaży pieczywa - wskazywała na to różnica między wykazaną sprzedażą a zakupionymi i zużytymi produktami.
Andrzej Nikończyk, doradca podatkowy, partner w Kancelarii Kolibski, Nikończyk, Dec & Partnerzy na łamach dziennika zwraca uwagę, że, biorąc pod uwagę na czyją rzecz były dokonywane te darowizny organ ma możliwości umorzenia zaległości lub choćby odsetek. Od 2009 r. darowizny żywności przekazywanej na rzecz i na potrzeby organizacji pożytku publicznego są zwolnione z VAT - przypomina Gazeta Prawna.
komentarze (2)
I to jest przykład po pierniczonego kraju.
OdpowiedzZ jednej strony organizuje się ogromne przetargi na pomoc żywnościową dla najuboższych mieszkańców UE - co kosztuje podatnika ogromne pieniądze (bo nie ma nic za darmo) - ostatni styczniowy ok 300 tys ton jęczmienia w zamian za produkty spożywcze, a z drugiej strony gnębi się kogoś kto nie chciał wyrzucać pieczywa a przekazywał najuboższym.
Odpowiedz