Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Około 50 firm będzie reprezentować Polskę na wystawie Expo 2020 w Dubaju

  • Autor: PAP
  • Data: 22-12-2018, 09:41
Nawiązaliśmy już współpracę z ok. 50 firmami, które będą reprezentować Polskę na wystawie Expo 2020 w Dubaju; czekamy na kolejnych chętnych - powiedział PAP szef Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Tomasz Pisula. Są to przedstawiciele wielu branż, od odzieżowej i technologicznej, po spożywczą.
Około 50 firm będzie reprezentować Polskę na wystawie Expo 2020 w Dubaju
fot. unsplash.com

Jak tłumaczył PAP, w partnerstwie z PAIH m.in. wyposażą one pawilon polski oraz zadbają o oprawę widowiska promującego nasz kraj.

"Mamy już zaawansowane rozmowy z firmą architektoniczną, która wygrała konkurs na polski pawilon, jednocześnie w drugim planie ogłaszamy kolejne konkursy dla firm, które chciałyby pokazać swoje produkty podczas wystawy światowej w naszym pawilonie" - zaznaczył Komisarz Generalny Sekcji Polskiej Światowej Wystawy Expo 2020 i szef Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, która odpowiada za udział Polski w Expo.

Szef PAIH zaznaczył, że wprawdzie aktualny nabór firm do programu partnerskiego światowej wystawy w Dubaju już się skończył, ale w 2019 r. będą ogłaszane kolejne.

"Jeżeli spotykamy przedsiębiorstwo, które naszym zdaniem ma potencjał, robi produkty określonej jakości, z fajnym designem, na pewno zaproponujemy jej udział w światowej wystawie w Dubaju" - powiedział. I dodał: "organizatorzy wystawy nie narzucają nam twardych limitów co do liczby firm czy instytucji, które mogłyby zostać wyeksponowane w pawilonie".

Jak powiedział Pisula, Agencja nawiązała już współpracę z ok. 50 firmami, których produkty i usługi będą promować nasz kraj w Dubaju. "Są to przedsiębiorstwa reprezentujące wiele marek od odzieżowych przez żywnościowe, technologiczne, IT po biżuterię" - wyjaśnił. Tłumaczył, że PAIH nie ujawnia jeszcze nazw partnerów ze względu na toczące się konsultacje nad szczegółowym charakterem współpracy.

Dodał, że na wystawie zaprezentujemy się jako państwo, które bardzo rozwinęło się technologicznie i gospodarczo.

W pierwszym kwartale 2019 roku, jak zapowiedział Pisula, PAIH ogłosi przetarg na generalnego wykonawcę pawilonu, który nie tylko go wybuduje, ale i rozbierze.

"Będziemy się starali ten pawilon zaprojektować tak, żeby po wystawie nie uległ zniszczeniu. Tylko żeby mógł zostać rozmontowany i służyć Polakom jeszcze wiele lat. Jego design jest na tyle atrakcyjny, że będzie wart zachowania. Już teraz zgłaszają się regiony, instytucje, które chciałyby go wykorzystać po zamknięciu wystawy w ZEA" - wskazał.

Polskie firmy, jak podkreślił, są zainteresowane ZEA zarówno jako rynkiem docelowym, który uchodzi za bardzo zasobny, jak również jako potencjalnym kanałem dystrybucji w regionie MEASA, który obejmuje obszar Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji Południowej. "Dubaj jest brokerem, hurtownią rozliczającą i obsługującą transakcje handlowe związane z Afryką i Indiami" - zaznaczył.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Partner serwisu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!