Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

PAIH: inwestycje zagraniczne napędzają polski rynek nieruchomości

  • Autor: PAP
  • Data: 13-03-2019, 18:48
Inwestycje zagraniczne - usługowe oraz produkcyjne - są jednym z motorów rozwoju polskiego rynku nieruchomości – ocenił p.o. prezesa Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Krzysztof Senger podczas Dni Polskich na Targach Nieruchomości i Inwestycji w Cannes.

"Międzynarodowe Targi Nieruchomości i Inwestycji MIPIM 2019 w Cannes przyciągają kluczowe podmioty działające na rynku nieruchomości, w szczególności deweloperów, inwestorów, władze miast i regionów, architektów, firmy z sektora logistyki, grupy hotelowe oraz organizacje branżowe" - tłumaczy, cytowany w środowym komunikacie, szef PAIH; Agencja uruchomiła na targach stoisko narodowe.

Jak podała Agencja, nasz kraj reprezentują na stoisku firmy: Seedia, Hyper Poland, architekci ze studiów Forma Capichosa i WWAA, TFI PZU, Związek Szkółkarzy Polskich, a także miasto Lublin oraz Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna.

"Ofertę ich wszystkich łączy filozofia smart-city" - wyjaśnił Senger.

Przypominał, że uczestnicy stoiska zostali wybrani w drodze zorganizowanego przez PAIH konkursu. Finałowa ósemka uzyskała największą liczbę punktów; zwracano uwagę m.in. na innowacyjność, atrakcyjność i dopasowanie oferty podmiotu do koncepcji targów. Poza polskim stoiskiem narodowym dla firm i regionów, PAIH utworzyła również specjalną strefę networkingową.

Międzynarodowe Targi Nieruchomości i Inwestycji MIPIM 2019, które potrwają do piątku, są jednym z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń sektorowych na świecie. Od trzech dekad impreza odbywa się w Palais des Festivals w Cannes - kojarzonym ze słynnym festiwalem filmowym, czerwonym dywanem i gwiazdami srebrnego ekranu.

Jak podkreśliła PAIH, tegoroczna, jubileuszowa impreza jest okazją do zwrócenia uwagi zagranicznych liderów sektora nieruchomości na Polskę.

"Prezentowanie pod wspólnym szyldem stoiska narodowego firm, a także nowoczesnej oferty miast i regionów sprzyja spozycjonowaniu Polski jako kraju z bogatą paletą innowacyjnych rozwiązań dla nieruchomości" - podsumował Senger. 

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Partner serwisu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!