Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Panattoni ukończyło 70 proc. City Logistics Kraków I

  • Autor: opr. RW
  • Data: 15-06-2022, 13:46
Panattoni aktywnie działa w ramach City Logistics Kraków I. Do obiektu wprowadzili się kolejni najemcy - FM Logistic, który korzysta z narożnego cross-docka oraz Raven – dystrybutor artykułów sportowych.
Panattoni ukończyło 70 proc. City Logistics Kraków I
Panattoni ukończyło 70 proc. City Logistics Kraków I

Potencjał drzemiący w granicy miasta. Panattoni zrealizowało ok. 70 proc. z planowanych 36 500 m kw. w ramach City Logistics Kraków I, a dostarczona powierzchnia jest już w całości wynajęta. Deweloper rozwijając segment obiektów ostatniej mili pozwala swoim najemcom przenosić działalność bliżej klienta i pracownika, z obrzeży aglomeracji w granice miast. Przykładem jest FM Logistic – międzynarodowy operator – który właśnie wynajął 2300 m kw. w City Logistics Kraków I, dokąd przeniósł się ze znajdującej się na południe od stolicy regionu Skawiny.

Logistyka miejska

Oprócz doskonałego położenia w mieście, przy ul. Cementowej, umożliwiającego wdrożenie na szerszą skalę usług dla logistyki miejskiej firma zyskała także bardzo dobry dostęp do nieodległej drogi ekspresowej S7 oraz korzysta z dopasowanej powierzchni. Odpowiednio zaprojektowany magazyn, pozwoli sprawnie prowadzić operacje logistyczne. Deweloper zrealizował narożny cross-dock, a także dostosował do zwiększonych potrzeb najemcy liczbę doków, bram wjazdowych i miejsc parkingowych. Panattoni zadbało również o ponadstandardowe doświetlenie światłem naturalnym, wynoszące 10 procent. City Logistics Kraków I to inwestycja typu brownfield, powstająca na terenie poprzemysłowym.

 - Kraków przez swoje położenie i historię jest kluczowym ośrodkiem biznesowym Polski, ale niska dostępność gruntów ogranicza jego możliwości dla sektora nieruchomości przemysłowych. Dlatego, aby zapewnić swoim klientom możliwość rozwoju w najlepszych lokalizacjach, Panattoni odzyskuje grunty poprzemysłowe. Brownfield pozwala wydobywać potencjał stolicy małopolski i rozwijać się w regionie firmom z branży logistyki, handlu, czy odzieżowej, które napędzają atrakcyjność Krakowa i okolic. W Panattoni w dwóch ostatnich latach ok. 1/3 realizacji stanowiły inwestycje typu brownfield. Odzyskiwanie terenów poprzemysłowych to konkretna korzyść dla biznesu, przy jednoczesnym wpisaniu się w Gospodarkę Obiegu Zamkniętego

– mówi Filip Noworól, Senior Leasing Manager w Panattoni.

Raven Sport pierwszym najemcą

Z powierzchni w City Logistics Kraków I już korzysta również firma Raven Sport Sp. z o.o., która zajęła 1600 m kw. Przedsiębiorstwo zajmuje się dystrybucją i handlem wysokiej jakości odzieżą, obuwiem oraz sprzętem turystyczno-sportowym i jest wyłącznym, krajowym dystrybutorem kilkunastu uznanych i rozwijających się brandów. Krakowskie pochodzenie firmy potwierdza potencjał obiektów City Logistics dla firm lokalnych o ponadregionalnym zasięgu.

City Logistics Kraków I powstaje w strategicznej lokalizacji, zarówno pod kątem ponadregionalnego prowadzenia działalności, jak i dostępu do pracownika. Inwestycja znajduje się  w jednej z industrialnych dzielnic miasta, zaledwie ćwierć kilometra od pętli tramwajowej i autobusowej. Największym jej atutem jest bliskość drogi ekspresowej S7, która już niedługo połączy obiekt m.in. z Warszawą, czy Gdańskiem na północy. Kolejną mocną stroną parku, która pozwala na wsparcie nawet mniejszych działalności, jest możliwość wynajęcia minimalnych modułów. Format SBU umożliwia skorzystanie z minimum 1080 m kw. Elastyczna powierzchnia pozwala na prowadzenie operacji zarówno logistycznych, produkcyjnych, magazynowych, jak i e-commerce’owych.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Partner serwisu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!