– Otwieramy przestrzeń, która na pewno zbliży wiele firm do bycia nr 1 w swoich branżach na rynku. W bardzo krótkim czasie, dzięki zaangażowaniu całego sztabu ludzi, udało się stworzyć przestrzeń, w której  polscy inżynierowie będą na nowo określać polską myśl logistyczną, w której na pewno będziemy kształtować i wyznaczać nowe trendy w intralogistyce – powiedział podczas otwarcia Michał Kaźmierczak, CEO Europa Systems.

Jak podkreślał zastępca prezydenta miasta Szczecin Michał Przepiera, Szczecin i region zachodniopomorski stają się zagłębiem logistycznym. W regionie obecne sa już takie firmy, jak Zalando czy Amazon.

Centrum Badań i Rozwoju otrzymało dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Wartość projektów badawczych to 13 mln zł, z czego 5 mln pochodzi z dofinansowania. W CBiR obok hali produkcyjnej zlokalizowane będą nowoczesne przestrzenie biurowe, park maszynowy  i zaplecze techniczne. Jeszcze w tym roku firma wydzieli w strukturach własną komórkę badawczą, która ściśle będzie współpracować z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie oraz z Instytutem Logistyki i Magazynowania w Poznaniu.  Europa Systems po sukcesie rynkowym produktu ES Gear – AVG automatyczny i samojezdny wózek transportowy zapowiada kolejne przeboje. Pierwszych produktów zrealizowanych w CBiR można spodziewać się jeszcze w tym roku.