Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Podlaskie: Kolejne 22 mln zł z UE dla tych, którzy chcą założyć własną firmę

  • Autor: PAP
  • Data: 10-12-2017, 12:29
Kolejne 22 mln zł z UE mogą łącznie zdobyć w Podlaskiem bezrobotni, którzy chcą założyć własną firmę. Urząd marszałkowski w Białymstoku wybrał instytucje, które będą im w tym pomagać.
Podlaskie: Kolejne 22 mln zł z UE dla tych, którzy chcą założyć własną firmę
fot. shutterstock

Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) Województwa Podlaskiego 2014-2020. To drugi i ostatni taki konkurs w tym programie - poinformował PAP urząd marszałkowski.

W pierwszym konkursie - od 2015 r. - na dotacje do zdobycia było w sumie 12 mln zł.

Teraz województwo podzielono na cztery subregiony i dla wszystkich wybrano 12 instytucji otoczenia biznesu, do których zainteresowani zdobyciem pieniędzy na własny biznes powinni się zgłaszać. To te instytucje udzielą zainteresowanym porad, ocenią pomysły na biznes.

W subregionie białostockim do podziału jest 7,7 mln zł, w bielskim 3 mln zł, w łomżyńskim 5,9 mln zł, a w suwalskim 5,6 mln zł. Urząd szacuje, że łącznie dotacje dostanie ponad 450 osób. Każda z takich osób maksymalnie może dostać od 23 do ponad 24,3 tys. zł. dotacji.

Urząd marszałkowski poinformował, że dotacje są przeznaczone dla osób powyżej 30-ego roku życia z województwa podlaskiego, bezrobotnych, szukających pracy lub nieaktywnych zawodowo, lub dla osób które są w tzw. szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy, np. są w wieku 50plus, są osobami z niepełnosprawnością, mają niskie kwalifikacje, są długo bez pracy. Preferowane są także kobiety.

To drugi i ostatni konkurs na dotacje na założenie działalności gospodarczej z RPO na lata 2014-2020.

"Na razie nie planujemy kolejnych naborów, gdyż wyczerpana została przewidziana na ten cel alokacja. Warto podkreślić, że byliśmy jednym z niewielu województw, które w tej perspektywie 2014-2020 udzielały dotacji na rozpoczęcie działalności. Większość regionów zdecydowała się wyłącznie pożyczki" - poinformowała PAP Barbara Likowska-Matys z departamentu rozwoju regionalnego w urzędzie marszałkowskim w Białymstoku.

Także w Podlaskiem pożyczki, m.in. na założenie działalności gospodarczej z obecnego RPO ruszą w 2018 r. 

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Partner serwisu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!