Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Polska dostanie pieniądze za pomoc Ukraińcom. Ile przekaże Bruksela?

  • Autor: PAP (op. AT)
  • Data: 18-05-2022, 17:27
Komisja Europejska podjęła w środę decyzję o udostępnieniu 248 mln euro 5 państwom członkowskim - Polsce, Rumunii, Węgrom, Słowacji i Czechom - które poniosły największe koszty od początku wojny w związku z przyjmowaniem uchodźców.
Polska dostanie pieniądze za pomoc Ukraińcom. Ile przekaże Bruksela?
KE przekaże 248 mln euro dla krajów Unii, które ponoszą największe koszty, przyjmując uchodźców z Ukrainy. Zdjęcie autorstwa Mathias Reding z Pexels

Polska dostanie pieniądze za pomoc Ukraińcom

"Decyzja jest następstwem globalnego wydarzenia z 9 kwietnia +Stand Up for Ukraine+, podczas którego Komisja zobowiązała się do przeznaczenia do 400 mln euro wsparcia dla uchodźców z Ukrainy w najbardziej dotkniętych państwach członkowskich. (...) Państwa członkowskie mogą wykorzystać te fundusze, aby zapewnić natychmiastową pomoc, taką jak żywność, transport i tymczasowe zakwaterowanie dla osób uciekających przed niesprowokowaną inwazją Rosji na Ukrainę, jednocześnie zwiększając swoją zdolność do zarządzania zewnętrznymi granicami UE" - czytamy w komunikacie Komisji.

Ile pieniędzy z UE dostanie Polska za pomoc Ukraińcom?

"Aby zapewnić szybkie wydatkowanie środków bez dużego obciążenia administracyjnego, Komisja będzie uwalniać te środki na podstawie osiągniętych wyników, a nie rzeczywistych kosztów. (...) Komisja udostępni pozostałe 152 mln euro po uzyskaniu zgody służb odpowiedzialnych za budżet" - podała KE.

więcej informacji:

Powiązane tematy:

Partner serwisu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!