Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Polski producent opakowań dla przemysłu spożywczego otwiera fabrykę w Holandii

  • Autor: PAP
  • Data: 16-11-2017, 12:29
Grupa CANPACK z Krakowa otworzyła w holenderskim Helmond fabrykę puszek do napojów. Wartość inwestycji to ponad 100 mln euro - poinformował w czwartek BGK, który współfinansował przedsięwzięcie. Dodał, że to największa inwestycja polskiego sektora wytwórczego w Holandii.

Jak wynika z komunikatu BGK, fabryka powstała między innymi dzięki strategicznej współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, który objął euroobligacje wyemitowane przez spółkę. "Wsparcie finansowe to jeden wielu sposobów, w jaki BGK pomaga w ekspansji zagranicznej polskim firmom" - napisano.

Całkowity koszt budowy fabryki, jak podano, wyniósł ponad 100 mln euro. "To jeden z najnowocześniejszych i najbardziej efektywnych energetycznie zakładów wytwórczych na świecie. Jego łączna powierzchnia sięga 40 tys. m2, a z dwóch linii produkcyjnych będzie schodzić do 2 mld puszek rocznie" - wskazano. Dodano, że fabryka będzie produkować opakowania do napojów dla krajów takich jak: Belgia, Holandia, Luksemburg, Niemcy i Francja.

"Będąc europejskim liderem w branży opakowań metalowych, musimy być obecni na rynkach kluczowych dla rozwoju naszej firmy" - podkreślił, cytowany w komunikacie, wiceprezes spółki CAN-PACK S.A. Stanisław Waśko.

Wspieranie międzynarodowej działalności polskich firm to, jak podkreślił BGK, jeden z jego strategicznych celów. Obecnie bank współpracuje z polskimi przedsiębiorcami w 48 krajach na 6 kontynentach. "W 2017 r. polski bank rozwoju półtorakrotnie zwiększył skalę wsparcia dla ekspansji i działalności eksportowej rodzimych przedsiębiorstw" - czytamy. Dodano, że dzięki temu polskie firmy rozpoczęły działalność m.in. w Albanii, Luksemburgu, Szwajcarii, Chile, USA, Afganistanie, Iranie i Pakistanie.

"Nasze firmy coraz śmielej wchodzą na zagraniczne rynki. To często kosztowne i ryzykowne przedsięwzięcia. Dlatego Bank Gospodarstwa Krajowego konsekwentnie poszerza skalę współpracy z polskimi przedsiębiorcami, którzy chcą skutecznie konkurować na europejskiej i globalnej arenie. Tylko w 2017 r. nasze zaangażowanie we wsparcie międzynarodowej działalności gospodarczej przekroczyło 3 mld zł" - podkreślił członek zarządu BGK Wojciech Hann.

Grupa CANPACK to producent aluminiowych puszek napojowych, opakowań szklanych, stalowych opakowań dla przemysłu spożywczego i chemicznego oraz zamknięć koronowych. Działalność produkcyjna Grupy jest realizowana w 26 fabrykach ulokowanych w 16 krajach na 4 kontynentach, a jej wyroby są sprzedawane do odbiorców z ponad 70 krajów świata.

Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju, który inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski, współpracując ze wszystkimi instytucjami rozwoju jak PFR, KUKE, PAIH, PARP i ARP. 

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Partner serwisu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!