Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Poprawia się koniunktura w handlu hurtowym

  • Autor: www.portalspozywczy.pl/GUS
  • Data: 23-02-2016, 10:28
Ogólny klimat koniunktury w handlu hurtowym kształtuje się w lutym na poziomie plus 4,9 – podobnie jak w styczniu – podaje GUS.

Poprawę koniunktury sygnalizuje 16,9 proc. badanych przedsiębiorstw, pogorszenie – 12,1 proc. Przed miesiącem odpowiednio było to 16,7 proc. i 11,9 proc.. Pozostałe podmioty uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

Bieżąca sprzedaż oceniana jest negatywnie, po raz pierwszy od lutego ubiegłego roku. Przewidywania w tym zakresie są optymistyczne, lepsze od formułowanych w styczniu.  

Stopniowo maleje nadmierny poziom zapasów towarów, w lutym utrzymuje się na poziomie zbliżonym do odnotowanego w styczniu. Mimo to nie są planowane zmiany poziomu zamówień towarów u dostawców. Możliwy jest niewielki wzrost zatrudnienia, podobny do oczekiwanego miesiąc wcześniej.  

Wciąż największe trudności napotykane przez przedsiębiorców związane są z konkurencją na rynku. Od drugiego kwartału 2015 r. stopniowo rośnie znaczenie bariery związanej z niepewnością ogólnej sytuacji gospodarczej.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Partner serwisu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!