Jak podaje portal tvn24.pl zbierając dane z różnych banków w ten weekend klienci 6 z nich muszą się przygotować na utrudnienia. W piątek od 22.00 do 8.00 w sobotę klienci Santander Banku Polska nie skorzystają z Blika, przelewów natychmiastowych i Kantoru Santander. Nie zapłacą też za zakupy w internecie Przelewem24. W piątek od godziny 23.00 nie zalogują się także do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. Jednak karty i bankomaty mają działać normalnie.

Z kolei klienci mBanku w sobotę od godziny 2.00 do 8.30 w niedzielę nie zapłacą kartą i nie będą mogli wypłacić gotówki z bankomatu. Za zakupy w internecie nie będzie można zapłacić w godzinach 2.00-10.30. Pomiędzy godziną 2.00-10.30 klienci mBanku nie zalogują się  na swoje konto w internecie i aplikacji mobilnej.

W sobotę od godziny 23.00 do 4.00 w niedzielę bankowość internetowa Alior Online oraz Alior Mobile będą niedostępne ze względu na prowadzone prace serwisowe. Czas niedostępności może ulec wydłużeniu. Jednak przedstawiciele banku przekazali, że prace nie mają wpływu na transakcje kartowe i wypłaty z bankomatów.

Posiadacze usług w Credit Agricole będą z kolei mieli problemy z dostępnością usług w nocy z soboty na niedzielę od 0.00 do 7.00. Niedostępne będą: serwisy CA24 (eBank, mobilny, tekstowy), automatyczny serwis telefoniczny IVR, płatności internetowe Przelew Online oraz Blik. W tym czasie klienci Credit Agricole nie dostaną też powiadomień SMS o wykonanej transakcji kartą. Na infolinii będzie można wyłącznie zastrzec kartę. Gotówka wpłacona we wpłatomacie zostanie zaksięgowana po zakończeniu przerwy.

Nest Bank zapowiedział z kolei, że jego klienci spotkają się z utrudnieniami w sobotę w godzinach 4.00-7.00. M.in. nie zapłacą za transakcja Blikiem. Jak poinformował Nest Bank, w tym czasie operator płatności Blik będzie prowadził prace techniczne.

Problemy mogą czekać także klientów BNP Paribas. W piątek od godziny 21.00 do 1.00 w sobotę systemy GOonline Biznes, GOmobile Biznes, GOconnect Biznes (Host to Host) będą niedostępne ze względu na prowadzone prace serwisowe.