Grupa Pracuj jest platformą technologiczną w branży HR w Europie Środkowo-Wschodniej. Wspiera przedsiębiorstwa w zakresie rekrutacji, utrzymania i rozwoju pracowników, od ponad 20 lat działa w Polsce i od 15 lat na Ukrainie. Zatrudnia ponad 800 osób.

Pracuj.pl zadebiutuje na GPW

Do grupy należą marki: Pracuj.pl - polski internetowy serwis rekrutacyjny, Robota.ua – działający na rynku ukraińskim internetowy serwis rekrutacyjny, oraz eRecruiter – polski system wspierający prowadzenie procesów rekrutacyjnych, oferowany w modelu SaaS (ang. software as a service, czyli oprogramowanie jako usługa). 

Z serwisów Grupy Pracuj korzystało w 2020 r. średnio 6,8 mln użytkowników miesięcznie, w tym 3,1 mln w Polsce i 3,7 mln na Ukrainie. Na portalach Grupy każdego dnia dostępnych jest średnio 176 tys. ofert pracy (wg stanu na koniec września 2021 r.). Z systemu eRecruiter, służącego do zarządzania rekrutacjami, korzysta ponad 1.500 firm.

Z usług grupy korzysta ponad 48 tys. pracodawców w Polsce i około 64 tys. na Ukrainie (wg stanu na koniec września 2021 r.).

Większość przychodów Grupy (niemal 87 proc. w 2020 r.) pochodzi od pracodawców i agencji rekrutacyjnych zamieszczających oferty pracy w serwisach internetowych należących do Grupy Pracuj i zamawiających usługi dodatkowe związane z tymi ogłoszeniami. Grupa osiąga też przychody dzięki platformie eRecruiter.