Premier: Ministerstwo Rozwoju - z połączenia resortów rozwoju regionalnego i gospodarki
- Autor: PAP
- Data: 18-11-2015, 13:41
"Jeżeli chcemy być skuteczni, musimy lepiej zarządzać, potrzebujemy do tego sprawnego, lepiej zorganizowanego rządu, proponujemy zmiany w sposobie kierowania polityką gospodarczą, naszym celem jest rozwój kraju, polskiej gospodarki - dlatego centralnym miejscem nowego mechanizmu kierowania będzie Ministerstwo Rozwoju. Głównym zadaniem tego ministerstwa będzie przeprowadzenie naszego wielkiego planu inwestycyjnego" - powiedziała Szydło.
Poinformowała, że Ministerstwo Rozwoju powstanie "w pierwszej fazie" z połączenia resortów rozwoju regionalnego i gospodarki. "Z czasem dochodzić będą zadania pełnione dotąd przez likwidowane Ministerstwo Skarbu" - dodała szefowa rządu.
Zapowiedziała też, że celem nowego Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej jest konsolidacja i skuteczna realizacja zadań dotyczących tego działu gospodarki.
"Chodzi o działania ekonomiczne w dużej mierze w ramach wskazywanego wcześniej planu, a także administracyjne zmierzające do odtworzenie bardzo ważnego działu naszej gospodarki wcześniej istniejącego a dziś radykalnie zredukowanego i znajdującego się w głębokim kryzysie" - powiedziała premier.
Dodała, że nowe ministerstwo ma także zająć się transportem wodnym. "To samo dotyczy transportu wodnego, potrzebnego i szeroko wykorzystywanego choćby przez naszych sąsiadów, a w Polsce dziś nie istniejącego. Chcemy żeby polskie rzeki stały się wielkimi drogami po których będą płynąć pełne towarów barki zwodowanymi w rodzimych stoczniach" - podkreśliła Szydło.
Reaktywowane przez PiS Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi śródlądowej ma się opierać na odbudowie pięciu komplementarnych elementów branży: przemysłu stoczniowego, narodowych przewoźników morskich, rybołówstwa, polityki portowej i rozwoju szkolnictwa morskiego.

więcej informacji:
Powiązane tematy:
-
Płaca minimalna: Będą dwie podwyżki?
-
Sytuacja w gospodarce światowej wymaga intensywnego zaangażowania
-
Czy w Polsce pojawi się ryzyko spirali cenowo-płacowej?
-
Złoty słabnie po decyzji Rady Polityki Pieniężnej
-
RPP podniosła stopy procentowe o 0,75 pkt. proc.
-
BIEC: coraz bardziej widoczna tendencja spowolnienia gospodarczego
-
W 2022 r. w Polsce tempo wzrostu realnego PKB wyniesie 3,8 proc.
-
EEC 2022: Poznajcie kolejnych prelegentów
-
GUS: Inflacja w marcu wyniosła 11 proc. rdr
-
Soboń: Wojna w Ukrainie wpływa na ceny żywności i łańcuchy dostaw
- Pomoc KE dla Ukrainy zagrozi polskiemu drobiarstwu?
- Wpływ wojny na rynek żywnościowy przejawia się na kilku płaszczyznach
komentarze (0)