Partnerzy portalu
 • partner portalu
 • partner portalu

Program Doceń polskie pod patronatem ministra

 • Autor: portalspożywczy.pl
 • Data: 07-01-2013, 13:47
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Stanisław Kalemba, objął honorowym patronatem kolejną, trzecią już, edycję Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie". Resort wspiera to przedsięwzięcie od samego początku jego funkcjonowania - honorowym patronem poprzednich dwóch odsłon programu był Marek Sawicki.

Ogólnopolski Program Promocyjny „Doceń polskie" jest realizowany od 2011 roku. Inicjatywa ma na celu promowanie artykułów spożywczych wyróżniających się wysoką jakością i polskim pochodzeniem. O godło programu mogą ubiegać się wyłącznie produkty związane z naszym krajem (wytwarzane wg tradycyjnej receptury, czy przygotowane z polskich składników).

Podejmowane w ramach programu działania promocyjne to (zwłaszcza dla małych lokalnych firm) realna szansa zaistnienia na szerszym rynku i dotarcia do nowych grup odbiorców. Uwagę na ten aspekt zwrócił także Stanisław Kalemba w liście adresowanym do organizatorów programu „Doceń polskie". - Realizowane działania promocyjne, budujące określony wizerunek polskich producentów wytwarzających żywność wysokiej jakości są niewątpliwie bardzo istotnym elementem tworzenia wielkości sprzedaży - napisał minister. - Jestem przekonany, że uczestnictwo w programie „Doceń polskie" przyniesie wiele korzyści producentom i przyczyni się do promocji produktów wysokiej jakości - dodał Stanisław Kalemba.

Warto przypomnieć, że poprzednie dwie edycje programu realizowane były pod honorowym patronatem ministra Marka Sawickiego. - Decyzja ministra Stanisława Kalemby o objęciu patronatem honorowym tegorocznej odsłony programu bardzo nas cieszy. To kolejny dowód na to, że nasze działania idą w dobrym kierunku i, bez względu na zmianę na stanowisku ministra, resort nadal wspiera naszą inicjatywę - mówi Marek Bielski, organizator programu.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • przedsiębiorca 2013-01-08 10:10:02

  Znaleźli się cwaniacy, którzy wymyślili sposób na zarabianie -\" innowacja\". Tylko głupi i naiwny producent będzie chciał za pieniądze nabywać u nich certyfikaty. Nie chodzi tu faktycznie o jakość, czy ten produkt z Polski pochodzi ale jest kupiony papierek, którym mogę sie \"szczycić\". To wstyd dla nowego ministra, który promuje taki sposób rzekomego promowania naszych produktów i obejmuje patronatem \"kupowanie cenzurek\"

  Odpowiedz
 • Jakub 2013-01-08 11:45:45

  Zgadzam się. Przecież w UE istnieje system oznaczeń geograficznych, które docenia pochodzenie danego produktu lub nawet surowców, z którego one pochodzą. Mamy przecież Czeskie Piwo ChoG, mamy Ser Gouda Holland ChOG, itd. Mamy przecież Gwarantowane Tradycyjne Specjalności. Wbrew temu co twierdzi ministerstwo i niektórzy \"mądrzy\", wcale nie wymagana jest tutaj forma stowarzyszenia, bo w innych krajach masa produktów jest produkowana tylko przez 1 producenta. Nie rozumiem tego, dlaczego Czesi czy Słowacy, ba, nawet Litwini od niedawna czy Chorwaci (zanim jeszcze do UE wejdą)mogą robić to porządnie, a Polacy nie. Trochę owoców, trochę warzyw, parę kiełbas, 1 ser i to ma być niby wszystko? W odróżnieniu od tego o czym mowa, w artykule, ten system sie sprawdził i jest oparty na kontroli. O popularności świadczy fakt, że ostatnio nawet Wietnam, Chiny, Turcja czy Brazylia wysłały zgłoszenia po certyfikaty.

  Odpowiedz

Powiązane tematy:

Partner serwisu
 • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!