Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

PSL pyta rząd i polityków PiS o sprawy rolników: dopłaty obszarowe, podatki, wiek emerytalny

  • Autor: PAP
  • Data: 17-05-2017, 12:27
Posłowie PSL zadali politykom PiS cztery pytania dotyczące rolnictwa: czy zostaną zwiększone dopłaty obszarowe dla polskich rolników, dlaczego PiS podniósł wiek emerytalny dla rolników oraz jakie kolejne podatki zostaną nałożone na rolników.

Poseł PSL Piotr Zgorzelski ocenił na środowej konferencji prasowej w Sejmie, że "obietnica PiS" o tym, że po dojściu do władzy podwoi dopłaty dla rolnictwa była "oszustwem wyborczym". "Okazuje się, że nawet te środki, które PSL wywalczyło PiS nie jest w stanie do 1 mln 350 tys. gospodarstw rolnych po prostu przekazać" - podkreślił.

Poseł Mirosław Maliszewski zadał politykom PiS cztery pytania, z których pierwsze dotyczyło właśnie dopłat dla rolników. "PiS w okresie przedwyborczym mówił, że co najmniej dwukrotnie zwiększy dopłaty obszarowe dla polskich rolników i zafunkcjonują ceny minimalne, po których rolnicy będą sprzedawać swoje produkty. Nic w tej materii do tej pory się nie wydarzyło, dlatego pytamy kiedy to nastąpi" - powiedział.

"Po drugie chcemy zadać pytanie dotyczące wieku emerytalnego - dlaczego PiS podniósł dla rolników o pięć lat wiek emerytalny?" - pytał Maliszewski.

Trzecie z pytań Maliszewskiego dotyczy kwestii poparcia przez PiS pomysłu PSL-u, aby "przechodzenie na emeryturę było uzależnione od stażu pracy, czyli od 40 lat pracy dla mężczyzn i 35 lat dla kobiet".

"Mamy też pytanie dotyczące kolejnych podatków, które są wprowadzane na obszary wiejskie. M.in. niedługo będzie procedowana ustawa prawo wodne, która nakłada na polskich rolników dodatkową opłatę za korzystanie z wody zarówno na potrzeby zwierząt, które są w gospodarstwie przetrzymywane, zarówno na potrzeby własne w gospodarstwach domowych, jak i na potrzeby nawadniania upraw" - zaznaczył poseł PSL.

"Oczekujemy, że PiS do tych pytań się odniesie i zmieni chociaż w części swoją negatywną dla polskiej wsi politykę" - dodał Maliszewski.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Partner serwisu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!