Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Raben podsumowuje współpracę z Bankami Żywności

  • Autor: portalspożywczy.pl
  • Data: 02-06-2017, 13:18
Prawie 12 000 palet i ponad 7 000 ton przewiezionej żywności – to wynik niespełna dwuletniej współpracy Grupy Raben z Bankami Żywności w Polsce. Spółka ratuje w ten sposób jedzenie przed zmarnowaniem oraz przekazuje potrzebującym osobom produkty podarowane przez darczyńców. Akcja realizowana jest w ramach strategii zrównoważonego rozwoju Grupy.
Raben podsumowuje współpracę z Bankami Żywności
fot. Raben

Produkty spożywcze, które pozyskują Banki Żywności na cele społeczne,  to m. in. żywność świeża, artykuły wymagające warunków chłodniczych i mroźni. Często zdarzają się także produkty z krótkim lub kończącym się terminem ważności. Dlatego tak ważny jest czas dostawy, który umożliwia przekazanie żywności w jak najkrótszym czasie do rąk osób najbardziej potrzebujących.

Dzięki wsparciu logistycznemu Grupy Raben, Banki Żywności mogą skuteczniej pozyskiwać z supermarketów niesprzedaną, a nadającą się do spożycia żywność.  Produkty nawet  z dwudniowym terminem przydatności do spożycia mogą trafić na stół i nakarmić niejedną głodną rodzinę.

„Żywność jest zbyt ważna, aby ją tak po prostu wyrzucać.” - mówi Marek Borowski, prezes Federacji Polskich Banków Żywności. „Jesteśmy dumni z partnerstwa z Grupą Raben, która z ogromnym zaangażowaniem wspiera nasze działania. Dzięki naszej współpracy możemy skutecznie realizować misję pomocy najbardziej potrzebującym oraz zapobiegać marnotrawstwu żywności.”

W lipcu 2015 roku Grupa Raben zaoferowała Bankom Żywności pomoc w przewozie żywności. Ta akcja przerodziła się w długofalową współpracę, która trwa do dziś. Przykładowo w samym tylko marcu i kwietniu 2017 łącznie przewieźliśmy produkty spożywcze na niemal 400 paletach o wadze ponad 225 ton. Od początku współpracy, w niespełna dwa lata tych palet było 12 000, co dało ponad 7 000 ton produktów spożywczych, które trafiły w ręce potrzebujących.

„Jako operator logistyczny, obsługujący między innymi branżę FMCG jesteśmy zdeterminowani do wyeliminowania ubóstwa i głodu. Jest to także bezpośrednie przełożenie Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs) ogłoszonych przez ONZ, w tym szczególnie postulatu „ZERO GŁODU” na strategię biznesową i politykę zrównoważonego rozwoju Grupy Raben.” – mówi Jakub Krzewina, koordynator ds. CSR w Grupie Raben, i dodaje – „Aby zrealizować ten cel, podjęliśmy współpracę z Polską Federacją Banków Żywności.”

Do współpracy z Bankami Żywności zostały zaangażowane wszystkie spółki Grupy Raben w Polsce, ponieważ produkty, które są przewożone, wymagają różnych warunków w transporcie. Przykładowo firma Fresh Logistics przewozi towary, które należy utrzymywać w temperaturze od 0 do 6 stopni C. Przewozy produktów spożywczych dla Banków Żywności prowadzi także Raben Logistics Czech, na terenie Czech.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Partner serwisu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!