Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Radom: pakiet wsparcia dla przedsiębiorców

  • Autor: PAP
  • Data: 22-02-2016, 17:54
- Zwolnienie z podatków lokalnych, dzierżawę gruntu za 1 proc. czynszu i inne rozwiązania sprzyjające rozwojowi biznesu proponują przedsiębiorcom władze Radomia. Pakiety wsparcia stworzono dla obecnych i nowych inwestorów oraz dla osób tworzących mikroprzedsiębiorstwa.

Pakiety wsparcia mają funkcjonować w ramach stworzonej przez władze miasta Radomskiej Strefy Gospodarczej. Ich celem - jak poinformował w poniedziałek dziennikarzy prezydent Radomia Radosław Witkowski - mają być ułatwienia w prowadzeniu działalności gospodarczej. Zdaniem Witkowskiego zaproponowane rozwiązania będą sprzyjać tworzeniu nowych miejsc pracy.

"Chcemy, aby Radomska Strefa Gospodarcza funkcjonowała jak przedsiębiorstwo usługowe. Chcemy świadczyć na rzecz przedsiębiorców kompleksową usługę, żeby czuli się w naszym mieście jak najlepiej" - podkreślił wiceprezydent miasta Jerzy Zawodnik.

Pakiety skierowane są do różnych grup odbiorców. Z pakietu "Pionier" mogą skorzystać inwestorzy, którzy chcieliby rozpocząć działalność gospodarczą w Radomiu. Władze miasta proponują im m.in. zorganizowanie giełd pracy w celu pozyskania wykwalifikowanej kadry, udostępnienie bazy terenów inwestycyjnych, biur i hal (kilkadziesiąt hektarów terenów inwestycyjnych, ponad 5 tys. metrów kw. biur), piętnastoletnie zwolnienia od podatków lokalnych, program stażowy dla studentów, czynsze dzierżawcze za 1 proc., szkolenia kadr i współpracę w ramach tzw. klastra edukacji zawodowej.

Pakiet "Progres" skierowany do firm, które już funkcjonują w Radomiu, ale chciałyby rozwijać swoją działalność, oferuje m.in. pomoc ze strony opiekuna danego projektu. Pakiet "Mikro" przygotowany z myślą o osobach, które chciałby założyć działalność gospodarczą albo prowadzących mikroprzedsiębiorstwa, przewiduje m.in. konkurs dla młodych osób, których prace dyplomowe są jednocześnie pomysłami na własną firmę oraz konkursy na innowacyjne projekty biznesowe.

Pakiet "Idea" stworzono dla firm zainteresowanych komercjalizowaniem badań naukowych. "W tym przypadku pomoże nam m.in. Agencja Rozwoju Przemysłu, która ma specjalna platformę transferu technologii"- podkreślił Zawodnik. Dodał, że z myślą o inwestorach, radomski magistrat uruchomił specjalną infolinię obsługiwaną w języku polskim i angielskim 0-800-INVEST(0-800-468-378).

Zdaniem przedstawicieli firm, które już skorzystały z niektórych form wsparcia ze strony miasta, proponowane pakiety będą pomocne w prowadzeniu działalności gospodarczej. Grzegorz Starzomski z firmy Supron 3 podkreślił, że jego przedsiębiorstwo korzystało już wielokrotnie z pomocy miasta, m.in. przy budowie nowej hali produkcyjnej. "Dzięki wsparciu urzędników magistratu, wszelkie negocjacje z gestorami wszelkich mediów, mogliśmy zrealizować bardzo szybko i skutecznie" - stwierdził przedsiębiorca.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Partner serwisu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!