Paczkomat InPost z wizerunkiem Szczęsnego

Rafał Brzoska, twórca InPost oraz inwestor i współwłaściciel FoodWell, złożył swego rodzaju hołd naszemu nowemu bohaterowi narodowemu - bramkarzowi polskiej reprezentacji - Wojciechowi Szczęsnemu - który fenomenalnie bronił naszej bramki podczas Mundialu 2022 w Katarze. 

Widać znany inwestor i biznesmen jest dużym fanem footballu i Szczęsnego, bo jeden ze stołecznych paczkomatów postanowił ozdobić wizerunkiem naszych flagowych piłkarzy. Na paczkomacie obok zdjęcia widnieje piękny napis: Paczkomat dla Wojtka.

Rafał Brzoska wspiera Wojtka Szczęsnego

"InPost zawsze dowozi obietnice😈💪🏻dla Wojtka Szczęsnego, by dziś musiał bronić jak najmniej a te co będzie musiał by były skuteczne! Maszyna na al.Jerozolimskich w Wawie ❤️ - czytamy na Twitterze.

"Karne broni od ręki, na cuda trzeba trochę poczekać" - czytamy na Paczkomacie.

 

I mimo, że obecność Polski na Mistrzostwach Świata 2022, jest już tylko wspomnieniem, to jednak chyba większość z nas przyzna, że tym razem "wstydu nie ma". Wręcz przeciwnie. 

Rafał Brzoska zainwestował w FoodWell

Przypomnijmy, że od niedawna Rafał Brzoska mocniej wszedł w sektor spożywczy. Zainwestował w projekt FoodWell - czyli spółkę, która powstała z połączenia BakallanduPurelli Superfooods.

Jaka będzie jego rola w projekcie? - Staram się patrzeć na to przez pryzmat czterdziestu kilku spółek, w które zainwestowałem. Ważne jest dla mnie posiadanie dobrego zarządu, sprawnego zespołu. Wtedy jako inwestor nie muszę nad tym wszystkim czuwać. Jednak mamy tu do czynienia z przejściem z  kanału klasycznego, na coś zupełnie nowego. Wiele spółek omnichannelowych czy e-commerce, w które zainwestowałem, są już duże i funkcjonują samoistnie – tłumaczył szef InPostu.

Kim jest Rafał Brzoska?

Rafał Piotr Brzoska to urodzony 13 listopada 1977 w Raciborzu polski przedsiębiorca, menedżer. Jest założycielem, współwłaścicielem i prezesem zarządu Grupy Kapitałowej Integer.pl, do której należy marka InPost. 

Działalność gospodarczą zaczynał w roku 2002 jako wspólnik w spółce zajmującej się roznoszeniem ulotek.

Spółkę InPost – operatora sieci samoobsługowych paczkomatów, założył w roku 2006.  W roku 2015 InPost zadebiutował na GPW w Warszawie. Rok później stracił kontrakt na dostarczanie druków sądowych, wycofał się z rynku przesyłek listowych, sprzedał spółkę Bezpieczny List i całkowicie skoncentrował się na świadczeniu usług e-commerce. W roku 2017 zarząd GPW wykluczył spółkę z obrotu giełdowego na rynku głównym. Wtedy akcje InPostu skupiła razem z Rafałem Brzoską spółka AI Prime należąca do funduszu Advent International. W styczniu 2021 InPost zadebiutował na giełdzie Euronext w Amsterdamie.

W 2011 roku zadebiutował na liście najbogatszych Polaków. A w 2021 zajął siódme miejsce na liście najbogatszych Polaków magazynu „Forbes” z majątkiem wycenianym na 5,7 mld zł.

W roku 2022 założył Rafał Brzoska Foundation celem finansowego i mentorskiego wspierania młodych utalentowanych ludzi.

InPost jest największą w Europie platformą dostaw dla e-commerce. InPost i jego spółka zależna Mondial Relay dostarczyły w 2021 roku ponad 609 mln przesyłek. Przychody grupy wyniosły 4,6 mld zł (w tym 3,5 mld zł w Polsce), skorygowane EBITDA sięgnęło 1,6 mld zł. Spółka ma 16,5 tys. paczkomatów i rocznie inwestuje blisko miliard zł w nowe maszyny i rozwiązania.