Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Rafalska: Firma rodzinna to nie tylko miejsce pracy i troski o majątek

  • Autor: PAP
  • Data: 01-04-2017, 16:25
Firma rodzinna to nie tylko miejsce pracy i troski o majątek, lecz także miejsce przekazywania m.in. wartości rodzinnych i zawodowych oraz zachowania odpowiedzialności społecznej - powiedziała w sobotę minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.
Rafalska: Firma rodzinna to nie tylko miejsce pracy i troski o majątek
Elżbieta Rafalska, fot. PTWP

Szefowa MRPiPS wystąpiła w Toruniu na konferencji "Firmy rodzinne szansą polskiej gospodarki".

Rafalska przypomniała, że za firmę rodzinną uważa się przedsiębiorstwo, w którym udziałowcem większościowym jest rodzina założycieli i gdzie większość decyzji strategicznych podejmowana jest przez fundatorów bądź ich krewnych.

Wskazała, że firmy rodzinne w Polsce to głównie mikro- i małe przedsiębiorstwa, lecz - jak podkreśliła - część z nich ma już rozpoznawalną markę i znaczący udział w swoich branżach, także na rynkach międzynarodowych. Udział firm rodzinnych w polskiej gospodarce, zależnie od definicji, szacowany jest na 30-40 proc., podczas gdy przeciętnie w UE jest to 70 do 80 proc. - powiedziała.

"W przypadku firm rodzinnych zauważalne jest większe zaangażowanie członków rodziny w działalność i pomyślny rozwój firmy oraz większe zaufanie współpracowników. W sposób naturalny tworzą się także warunki do rozwoju i zachowania rodzinnych wartości i przygotowania młodego pokolenia do sukcesji" - wskazała Rafalska.

"Firma rodzinna nie opiera się na założeniu, że jest to tylko i wyłącznie miejsce pracy i miejsce troski o majątek i potrzeby finansowe, ale funkcjonuje jako sposób przekazania zapału do realizacji pewnych planów, projektów, umiejętności, połączenia czynników wyznaczających wartości rodzinne i wartości zawodowe tak, aby powstały dobra materialne, a równocześnie zachowana została ważna dla nas odpowiedzialność społeczna" - zaznaczyła minister rodziny, pracy i polityki społecznej. 

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Partner serwisu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!