Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Rozmowy o wymianie rolno-spożywczej Polski i Zjednoczonych Emiratów Arabskich

  • Autor: MRiRW
  • Data: 09-11-2018, 21:10
Minister Jan Krzysztof Ardanowski rozmawiał o możliwościach rozwoju polsko-emirackiej współpracy w dziedzinie rolnictwa z minister stanu ds. bezpieczeństwa żywnościowego Zjednoczonych Emiratów Arabskich Mariam bint Muhammed Saeed Al Muhairi.
Rozmowy o wymianie rolno-spożywczej Polski i Zjednoczonych Emiratów Arabskich
Jan Krzysztof Ardanowski w towarzystwie emirackiej delegacji, fot. mrirw

Minister Al Muhairi przebywa w Polsce w ramach wizyty związanej z udziałem przedstawicieli władz i biznesu w Polsko-Emirackim Forum Biznesu, zorganizowanym przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu.

Polski minister rolnictwa podkreślił, że zależy mu na szerszej, niż jedynie wymiana handlowa, współpracy między Polską a ZEA. Wskazał na możliwości inwestycyjne i wymiany naukowej. Minister M. Al Muhairi poinformowała o bardzo dużym zainteresowaniu strony emirackiej rozwojem współpracy naukowej, w szczególności technologiami umożliwiającymi wprowadzanie dóbr i usług na rynek emiracki. W ramach współpracy naukowej polskie technologie mogłyby być testowane w ZEA pod kątem dostosowania nie tylko do rynku emirackiego, lecz także innych rynków Zatoki i Azji.

Minister Al Muhairi wyraziła również zainteresowane polskimi rozwiązaniami w zakresie zapewniania bezpieczeństwa żywnościowego, w tym ekonomicznej dostępności żywności dla najuboższej ludności, żywności optymalnej pod względem składników odżywczych – z uwzględnieniem programów znakowania – oraz problemu marnotrawstwa żywności. 

Zjednoczone Emiraty Arabskie są jednym z priorytetowych krajów w promocji polskiego sektora rolno-spożywczego, z uwagi na stałe zainteresowanie przedsiębiorców tego sektora ekspansją w krajach Zatoki. Odnotowujemy stały wzrost wymiany handlowej artykułami rolno-spożywczymi pomiędzy Polską a ZEA. W 2017 r. eksport na rynek ZEA osiągnął wartość 85 mln EUR i wzrósł w stosunku do roku 2016 o około 11%.

 

 

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • khamis 2019-02-04 21:21:25

    السلام عليكم اسمي خميس عبطان انهيت دراستي في بولندا سنة ١٩٨٩ مهندس مدني عملت في كثير من المجالات بناء وانشاء استيراد وتصدير الى اوربا والاقطار العربية صاحب شركة نقل في اوربا اجيد اللغة العربية والبولندية بصورة جده عملت في خلط الالوان للسيارات والابنية هذا باختصار ابحث عن مجال عمل تجاري كوسيط او مايشابه ذلك +48505056648 Dien dobry Nazywam się Khamis Abtan Skończyłem studia w Polsce w 1989 roku jako inżynier budowlany Pracowałem w wielu dziedzinach Budownictwo Import i eksport do Europy i krajów arabskich Właściciel firmy transportowej w Europie Mówię po arabsku i po polsku w świetny sposób Pracowałem w mieszaniu kolorów samochodów i budynków To krótko o moim życiu Poszukaj firmy jako pośrednika lub czegoś podobnego +4850505664

    Odpowiedz

Powiązane tematy:

Partner serwisu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!