Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Rusza program LodzkieGO dla małych i średnich firm z regionu

  • Autor: informacja prasowa
  • Data: 08-10-2018, 14:27
Nowy program Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego LodzkieGO to dla małych i średnich przedsiębiorstw z regionu szansa na zdobycie nowych rynków zbytu.

LodzkieGO to program dla wszystkich tych, którzy nie boją się wyzwań i chcą dotrzeć ze swoimi produktami do nowych klientów poza granicami kraju. Projekt skierowany jest do firm reprezentujących strategiczne branże dla województwa, takie jak: nowoczesny przemysł włókienniczy i mody (w tym wzornictwo); zaawansowane materiały budowlane; medycyna, farmacja, kosmetyki; energetyka (w tym OZE); innowacyjne rolnictwo i przetwórstwo rolno-spożywcze; informatyka i telekomunikacja.

- Program LodzkieGo jest dostosowany do potrzeb i możliwości regionalnych przedsiębiorców. Nie tylko wyposaża on firmy w wiedzę niezbędną do zdobycia nowych rynków zbytu, ale daje także przedsiębiorcom realny wpływ na tworzony program wsparcia. Chodzi między innymi o wybór najefektywniejszych ich zdaniem działań wspierających, a także udział w opracowaniu listy wydarzeń zagranicznych, w których chcieliby wziąć udział, i kierunku ekspansji — podkreśla Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.

Uczestnicy projektu zdobędą wiedzę dotyczącą danego rynku zbytu. Dzięki temu przedsiębiorcy będą mieć okazję bliższego poznania sytuacji geopolitycznej kraju czy kwestii związanych z pozyskiwaniem certyfikatów i niezbędnych dokumentów uprawniających do wprowadzenia towarów na miejscowy rynek. Zapewnione zostanie im także doradztwo i zajęcia warsztatowe, dotyczące opracowania koncepcji wizerunkowej. To właśnie spośród uczestników pierwszego etapu LodzkieGO wybrani zostaną ci, którzy w kolejnym będą mieli okazję spotkać się z zagranicznymi partnerami. 

- Dla wielu firm barierą są same kwestie organizacyjne oraz fakt, że misje odbywają się często w krajach postrzeganych przez Europejczyków jako egzotyczne. Dzięki profesjonalnemu wsparciu Urzędu Marszałkowskiego przedsiębiorca może liczyć na kompleksową pomoc i opiekę, od wylotu z kraju do szczęśliwego powrotu. Wspólne misje mają mieć i mają charakter stricte biznesowy. Dla wielu przedsiębiorców z naszego regionu może to być jedna z niewielu szans na zdobycie potencjalnych kontrahentów bez ponoszenia kosztów. W końcu to świetna okazja do wymiany doświadczeń z innymi przedsiębiorcami — podkreśla Kamil Rabenda, prezes zajmującej się produkcją i przetwórstwem produktów zbożowych firmy Soligrano.

Produkty przedsiębiorstwa z Dobronia już dziś można kupić m.in. w krajach Europy Zachodniej i Wschodniej, a także na rynkach bardziej odległych geograficznie: w Stanach Zjednoczonych, Chinach, czy Rosji. - Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego, w ramach pomocy de minimis, firma Soligrano uczestniczyła w dwóch wydarzeniach w mieście Chengdu w chińskiej prowincji Syczuan - dodaje Kamil Rabenda.

Przedsiębiorcy, którzy chcą zgłosić chęć udziału w wydarzeniu, powinni zarejestrować się za pośrednictwem strony internetowej: Go.lodzkie.pl.

Projekt „LodzkieGO! Nowe rynki dla kluczowych branż województwa łódzkiego" realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Partner serwisu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!