Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Spółkom udaje się unikać upadłości likwidacyjnej

  • Autor: Dziennik Gazeta Prawna
  • Data: 11-03-2013, 08:28
W ciągu zaledwie tygodnia dwóm przedsiębiorstwom udało się uzyskać zgodę sądu na zmianę trybu upadłości z likwidacyjnej na układową. To pierwszy krok do uzdrowienia. Chętnych do takiej zamiany przybywa - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Na decyzję sądu o upadłości układowej czeka też Wilbo, producent przetworów rybnych. Wcześniej, w 2012 r., spółka wnioskowała o upadłość likwidacyjną. Wniosek został wycofany po zmianie zarządu firmy - pisze "DGP"

Paweł Zouner z kancelarii Chałas i Wspólnicy przyznaje, że zmiana postępowania zależy głównie od stanu majątku spółki i jej możliwości spłaty długów, ale też determinacji i współpracy wszystkich stron zaangażowanych w postępowanie: upadłego, nadzorców sądowych i syndyka.

Firm, którym udało się przejść z upadłości likwidacyjnej na układową, jest niewiele. Znacznie więcej przedsiębiorstw zaczyna od układu, a kończy na likwidacji. Ogłoszenie upadłości układowej powoduje często, że od spółek odwracają się kontrahenci i jeszcze bardziej pogarsza się ich płynność. W takiej sytuacji znalazł się pod koniec 2012 r. m.in. Cool Marketing, producent artykułów reklamowych - czytamy w "DGP".

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

więcej informacji:

Powiązane tematy:

Partner serwisu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!