Mars rozbudowuje fabrykę w Błoniu

Mars Polska rozpoczął instalację drugiej linii produkcyjnej w fabryce w Błoniu. Rozbudowa otwartego w ubiegłym roku zakładu oznacza powstanie około 100 nowych miejsc pracy. Na część z nich już trwa rekrutacja. 

Fabryka mokrej karmy dla zwierząt domowych w Błoniu to piąty zakład produkcyjny międzynarodowej firmy w Polsce. Pierwsza linii inwestycji wartej ponad 600 mln zł została uruchomiona w 2022 roku, zapewniając ponad 200 miejsc pracy. 

Mars uruchomi drugą linię w nowej fabryce karm dla zwierząt 

- Pomimo dynamicznej sytuacji na wielu rynkach i branżach, którą obserwujemy od momentu wybuchu globalnej pandemii, Mars konsekwentnie rozwija swoją działalność w Polsce. Budowa pierwszej linii nowej fabryki w Błoniu przebiegła bez zakłóceń, wręcz cały czas zwiększaliśmy skalę inwestycji. Teraz przyszedł czas na otwarcie drugiej linii i kolejne 100 pełnoetatowych miejsc pracy. Mars to bardzo stabilny pracodawca, nawet w czasach kryzysów. Zawdzięcza to m.in. temu, że pozostaje prywatną, rodzinną firmą, która ma dużą swobodę decydowania o swoich inwestycjach. – mówi Maciej Woźny, dyrektor fabryki Mars w Błoniu. 

Mars Polska uruchomił w Błoniu piątą już fabrykę w naszym kraju. Zakład produkuje jedzenie dla psów i kotów. Pisaliśmy o tym szerzej w tekście: Spożywczy gigant otworzył piąty zakład w Polsce. Inwestycja za 600 mln zł

Od kiedy Mars jest obecny w Polsce?

Od 1992 roku Mars regularnie inwestuje w Polsce. 

W 2022 roku firma Mars obchodziła 30. urodziny pierwszej fabryki firmy w Polsce – zakładu produkującego jedzenie dla zwierząt domowych w Sochaczewie oraz świętowała otwarcie w Błoniu piątej już fabryki w naszym kraju, produkującej jedzenie dla psów i kotów. Z tej okazji przyjechali do Polski przedstawiciele Rodziny Mars i Globalnego Zarządu.