Od czasu założenia w 1976 r. firma Obram wyrobiła sobie markę jako dostawca wysokiej jakości rozwiązań do produkcji serów świeżych, typu cottage cheese i serów półtwardych, obejmujących także formowanie i solenie.

- Dodanie firmy Obram do Tetra Pak Group wzmocni nasze portfolio i zwiększy możliwości w szybko rozwijającym się sektorze produkcji serów, zapewniając nam jeszcze większą wszechstronność i możliwość spełniania oczekiwań klientów. Znakomicie uzupełni to naszą obecną działalność - podkreśla Tim High, wiceprezes Tetra Pak Processing Systems.

Według publikacji „Agricultural Outlook" („Prognozy rolne"), wydanej przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) oraz Organizację ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO), spożycie sera na świecie wzrośnie w ciągu najbliższej dekady o 16%. Wraz ze wzrostem świadomości w zakresie zdrowego żywienia, oczekuje się wzrostu zainteresowania serami świeżymi i mniej tłustymi serami miękkimi.

W latach 2013 i 2014 sery miękkie stanowiły 50% wzrostu wartości bezwzględnej całkowitego globalnego rynku serów1, napędzanego przez innowacyjne produkty i zwiększoną penetrację rynku.

- Zakup ten zwiększy naszą zdolność umożliwiania klientom wykorzystania nowych możliwości - wyjaśnia High. „Odnosi się to szczególnie do takich regionów jak Ameryka Środkowa, Południowa oraz Indie, gdzie popyt na świeży ser rośnie w zawrotnym tempie. Zautomatyzowane rozwiązania Obram zapewniają wyższą jakość i stanowią bardziej wydajną alternatywę dla powszechnie stosowanych instalacji ręcznych i półautomatycznych".

Obram zatrudnia obecnie około 280 osób, większość z nich pracuje w dwóch zakładach produkcyjnych firmy w Olsztynie.

Zbigniew Raczyński, prezes i dyrektor generalny Obram, powiedział,że z perspektywy firmy Obram to posunięcie niesie w sobie duży potencjał. - Pomoże nam w rozwoju działalności dzięki wykorzystaniu globalnych kanałów sprzedaży Tetra Pak, umożliwiając zapewnienie naszym obecnym klientom szerszej gamy produktów i usług, od filtracji i obróbki serwatki po wsparcie techniczne i części zamienne.