Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Tomasz Pisula zrezygnował z funkcji prezesa Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu

  • Autor: PAP
  • Data: 09-01-2019, 17:38
Rada Nadzorcza Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu przyjęła rezygnację Tomasza Pisuli i odwołała go z funkcji Prezesa Zarządu - poinformowała w środę Agencja.
Tomasz Pisula zrezygnował z funkcji prezesa Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu
Tomasz Pisula Fot. PTWP

"Rezygnacja prezesa zarządu jest wynikiem zakończenia z sukcesem trwającego od września 2016 r. procesu reformy polskiej dyplomacji gospodarczej, za który odpowiedzialny był prezes Tomasz Pisula" - czytamy w środowym komunikacie.

W tym czasie, jak dodano, przekształcono Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych w instytucję, która w ramach grupy Polskiego Funduszu Rozwoju zaczęła systemowo wspierać polskich przedsiębiorców na rynkach międzynarodowych.

"Cieszę się, że w ciągu zaledwie 28 miesięcy udało się nam uruchomić sieć 70 biur handlowych na całym świecie oraz wdrożyć szereg inicjatyw aktywizujących polskich eksporterów. Równolegle, w latach 2017 i 2018 PAIH osiągnęła rekordowe wyniki w wartości pozyskanych dla Polski inwestycji zagranicznych, przekraczając 2 mld euro rocznie. Przyszedł czas na nowe wyzwania" - powiedział, cytowany w komunikacie, Pisula.

Pisula był szefem Agencji od września 2016 r. Został powołany na stanowisko prezesa Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ), która w lutym 2017 r. zmieniła nazwę na Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Weszła w skład Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju, integrującej rządowe agencje rozwojowe.

Przed objęciem funkcji prezesa PAIiIZ Pisula był dyrektorem Departamentu Jednostek Nadzorowanych i Podległych w Ministerstwie Rozwoju. Odpowiadał za sprawowanie nadzoru właścicielskiego w imieniu resortu nad ponad setką podległych mu podmiotów, m.in. wydziałami handlu i inwestycji przy ambasadach RP, Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, Agencją Rozwoju Przemysłu, Polskim Funduszem Rozwoju czy Urzędem Zamówień Publicznych.

Wcześniej pracował m.in. w Banku Zachodnim WBK, przez wiele lat związany był z fundacją Wolność i Demokracja. W latach 1998-2003 współpracował z senatorem Zbigniewem Romaszewskim w fundacji Obrony Praw Człowieka.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Partner serwisu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!