Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu rozpoczyna nabór na studia

  • Autor: Roman Wieczorkiewicz, portalspożywczy.pl
  • Data: 30-04-2021, 16:13
Uczelnia udostępnia prawie 2 tysiące miejsc na 28 kierunkach, wśród nich są kierunki – liderzy krajowych rankingów: nauki o żywności oraz geodezja i kartografia w rankingu Perspektyw zajmują pierwsze miejsca w swoich kategoriach; weterynaria na UPWr jest od lat w czołówce tego rankingu (w roku 2020 zajęła 2.miejsce, rok wcześniej – pierwsze); zootechnika jest w najnowszym zestawieniu na miejscu 3. w Polsce.
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu rozpoczyna nabór na studia
Studenci UPW

W ubiegłym roku na UPWr najbardziej obleganymi kierunkami były: żywienie człowieka i dietetyka, weterynaria, zarządzanie i inżynieria produkcji, inżynieria środowiska oraz biotechnologia.  

Paulina Boroń – Kacperek, dyrektor biura rekrutacji na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu zwraca uwagę maturzystów na takie kierunki jak budownictwo, rolnictwo czy odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami.  - W tych branżach nadal brakuje specjalistów, a UPWr daje znakomite przygotowanie zawodowe – mówi.  

Nowością w ofercie UPWr jest agroinżynieria, kierunek który łączy nowoczesne techniki i technologie z rolnictwem i produkcją rolną. – Mamy zaawansowane zaplecze techniczne i badawcze oraz wykwalifikowaną kadrę, więc te studia dobrze przygotują do podjęcia pracy w branżach o charakterze technicznym – mówi dyr. Paulina Boroń – Kacperek. W programie szczególny nacisk położono na przedmioty z zakresu elektrotechniki, automatyki, działania i budowy maszyn rolniczych oraz techniki pojazdowej.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Partner serwisu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!