Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Ursus: 2017 r. Spadek przychodów, zamiast zysku strata

  • Autor: www.portalspozywczy.pl
  • Data: 02-05-2018, 13:30
W 2017 r. Grupa Ursus wypracowała 277,6 mln zł przychodów ze sprzedaży i 19,9 mln zł straty netto przypadającą na akcjonariuszy jednostki dominującej. W analogicznym okresie poprzedniego roku wyniki spółki wyniosły odpowiednio: 344,4 mln zł, spółka wypracowała zysk netto w wysokości 16,6 mln zł.
Ursus: 2017 r. Spadek przychodów, zamiast zysku strata
fot. materiały prasowe

- Podsumowując rok 2017, chcielibyśmy podkreślić piętrzące się trudności w działalności i otoczeniu spółki, głównie - utrudnienia w realizacji kontraktu tanzańskiego, brak wsparcia w uruchamianiu nowych tego typu przedsięwzięć oraz zupełny rozkład funkcjonowania systemu dopłat, które są w wyłącznej gestii Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Cała branża odczuwa negatywne skutki odwoływania przez ARiMR wcześniej ogłoszonych naborów, co skutkuje wstrzymywaniem dotacji stymulujących zakupy maszyn i ciągników przez rolników. Na dzień dzisiejszy realizacja płatności z budżetu w dyspozycji ARiMR w zakresie Modernizacji gospodarstw rolnych na lata 2014 2020 wynosi tylko 7% z przyznanych na ten cel 9,8 mld złotych. W związku z czym rynek ciągników i przyczep zmniejszył się o ponad połowę ponieważ rolnicy wstrzymują się z decyzjami inwestycyjnymi do momentu otrzymania płatności. Pomimo takich okoliczności spółka przeprowadziła działania inwestycyjne i rozwojowe w obszarze poszerzania oferty produktowej, rozwoju kompetencji sprzedażowych oraz inwestycji - informuje zarząd spółki Ursus w raporcie.

Grupa Ursus zamknęła ubiegły rok przychodami na poziomie 277,6 mln zł, co stanowiło spadek w stosunku do 2016 r. o 19% oraz stratą netto przypadającej na akcjonariuszy jednostki dominującej na poziomie 19,9 mln zł. Przychody ze sprzedaży krajowej wyniosły 148,2 mln zł, natomiast przychody ze sprzedaży zagranicznej wyniosły 129,4 mln zł. jak informuje zarząd spółki niższe przychody ze sprzedaży spowodowane były głównie spadkiem przychodów ze sprzedaży zagranicznej w ramach kontraktów eksportowych o 60% r/r oraz niższymi przychodami ze sprzedaży krajowej o 4% r/r, spowodowanymi wspomnianym brakiem uruchomienia dopłat z programu PROW 2014-2020.

Dalsza część artykułu jest dostępna dla subskrybentów Strefy Premium PortaluSpożywczego.pl lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!