Visa Europe wprowadza usługę w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie konsumentów wykorzystaniem swoich smartfonów oraz innych urządzeń mobilnych do dokonywania płatności. Instytucje finansowe współpracujące z Visa Europe będą mogły zareagować na potrzeby tego szybko zmieniającego się rynku, dostarczając swoim klientom wygodne i bezpieczne metody płatnicze przy zachowaniu efektywności kosztowej.

Usługa tokenizacji chroni dane klienta poprzez zastąpienie informacji umieszczonych na karcie płatniczej ciągiem cyfr, który można następnie wykorzystać do autoryzacji płatności bez ujawniania danych karty. Dzięki temu rozwiązaniu, np. przy dokonywaniu w sklepie płatności zbliżeniowych za pomocą urządzenia mobilnego przekazywane są nie dane karty, lecz jedynie tzw. token (ciąg cyfr).

- To naprawdę fascynujący okres dla sektora płatniczego. Przewidujemy, że w bieżącym roku płatności mobilne będą szeroko dostępne dla konsumentów w całej Europie. Tokenizacja to jedno z najważniejszych rozwiązań technologicznych, jakie pojawiły się w obszarze płatności cyfrowych, otwierając następny rozdział w rozwoju nowych produktów i usług. Mając to na uwadze, opracowaliśmy usługę elastyczną, z możliwością dalszej jej rozbudowy - komentuje Sandra Alzetta, dyrektor zarządzająca ds. produktów podstawowych w Visa Europe: